Polski skoczek przyłapany. Tak "przygotowuje się" do MŚ w Planicy [WIDEO]

Środa była ostatnim dniem wolnym dla reprezentacji Polski przed startem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. Biało-Czerwoni poświęcili ten czas nie tylko na przygotowania do zawodów, ale i odpoczynek, co pokazuje przykład Aleksandra Zniszczoła. Kamery PZN "przypały" go na... błogim relaksie. "Czasem dobrze jest porozmawiać z samym sobą" - napisano pod nagraniem.

Aleksander Zniszczoł prezentuje się przyzwoicie w tym sezonie Pucharu Świata. Wziął udział w 18 konkursach, a jego najlepszym wynikiem było 13. miejsce w Lake Placid. W klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje 35. lokatę z dorobkiem 89 punktów. Dobrą formę Polaka docenił również Thomas Thurnbichler i powołał go na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy (22 lutego - 4 marca). Będzie to jego drugi występ na tego typu imprezie. W 2015 roku rywalizował w Falun, a konkurs na dużej skoczni zakończył na 40. pozycji.

Zobacz wideo Nadchodzi "last dance" Kamila Stocha? "Ten trend się odwraca"

Aleksander Zniszczoł "przyłapany". Tak relaksuje się na dzień przed startem mistrzostw świata w Planicy

Oprócz Zniszczoła w Planicy wystąpią Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Paweł Wąsek. Polacy już we wtorek dotarli do Kranjskiej Gory. Jednak pierwsze skoki oddadzą dopiero w czwartek - wówczas zaplanowano sesję treningową (3 serie). W związku z tym środa była dniem wolnym dla Biało-Czerwonych. Jak informował nasz korespondent Jakub Balcerski, oprócz spotkania z dziennikarzami, "Polacy mieli odbyć treningi i spokojnie przygotować się do zawodów na miejscu".

Kamery Polskiego Związku Narciarskiego towarzyszyły przez cały dzień skoczkom i rejestrowały ich przygotowania do zawodów. Operatorzy "przyłapali" nawet Zniszczoła na chwili odpoczynku, a nagranie opublikowano na Instagramie. Na wideo widać, jak 28-latek relaksuje się, siedząc na ławce nad brzegiem jeziora. "Czasem dobrze jest porozmawiać z samym sobą. Zniszczoł w trybie full relax" - napisano żartobliwie w opisie. Link wideo znajdziecie TUTAJ

To ostatni czas na odpoczynek, ponieważ już od czwartku Polacy rozpoczną rywalizację. Kibice wierzą, że Biało-Czerwonym uda się zdobyć kilka medali. O oczekiwaniach przed mistrzostwami opowiedział również Thurnbichler. - Jako zespół chcielibyśmy mieć jeden medal indywidualny i drużynowy - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport i dodał: - Mamy wszystko dobrze rozplanowane. Myślimy o różnych wariantach.

Faworytami do zdobycia medali są Dawid Kubacki i Piotr Żyła, który będzie bronił tytułu na normalnej skoczni. Kibice z niecierpliwością czekają również na powrót Kamila Stocha i dobre występy Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Plan pierwszego tygodnia rywalizacji skoczków na MŚ w Planicy (wszystkie serie na skoczni HS 102):

  • czwartek 23.02, 12:30-15:30 - sesja treningowa (3 serie)
  • piątek 24.02, 16:30-17:30 - oficjalny trening (1 seria)
  • piątek 24.02, 17:45 - kwalifikacje
  • sobota 25.02, 16:00 - seria próbna
  • sobota 25.02, 17:00 - pierwsza seria konkursu skoczków na normalnej skoczni
  • niedziela 26.02, 16:00 - seria próbna przed konkursem mikstów
  • niedziela 26.02, 17:00 - pierwsza seria konkursu mikstów
  • niedziela 26.02, 20:23 - ceremonie medalowe konkursu skoczków na normalnej skoczni i konkursu mikstów.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.