Oficjalnie: Thurnbicher odsłonił karty. Znamy skład Polaków na MŚ w Planicy

Polski Związek Narciarski opublikował kadrę reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Planicy. Znalazło się w niej pięciu skoczków - Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym rozpoczną się 22 lutego i potrwają do 4 marca 2023 roku. Zawodnicy będą rywalizować w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Polski Związek Narciarski ogłosił listę powołanych reprezentantów Polski na tę imprezę.

Zobacz wideo Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej? Rozmowa z Kamilem Bortniczukiem, ministrem sportu i turystyki

Bez niespodzianek w gronie skoczków

W skokach Polska wystawi swoją reprezentację zarówno w zmaganiach mężczyzn, jak i kobiet. Wśród powołanych znaleźli się Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł. Cała piątka, decyzją Thomasa Thurbichlera, odpuściła zawody Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie, które odbywają się w ten weekend, aby przygotować się do najważniejszej imprezy tego sezonu. Natomiast u pań Polskę reprezentować będą Nicole Konderla, Kinga Rajda, Anna Twardosz oraz Paulina Cieślar.

W gronie powołanych biegaczy narciarskich powołanie uzyskali Dominik Bury, Maciej Staręga, Kamil Bury oraz Sebastian Bryja - u panów - oraz Izabela Marcisz, Monika Skinder i Weronika Kaleta u pań. W kombinacji norweskiej są to Andrzej Szczechowicz i Joanna Kil.

Naszymi największymi i jedynymi nadziejami medalowymi są skoczkowie. Dawid Kubacki jest wiceliderem Pucharu Świata, Piotra Żyła regularnie plasuje się w pierwszej dziesiątce i już trzykrotnie stał na podium w tym sezonie. W dodatku jest obrońcą tytułu na małej skoczni. Kibice liczą również na odbudowę formy Kamila Stocha oraz dobrą postawę naszej czwórki w konkursie drużynowym. Do wymienionej trójki dołączy Paweł Wąsek lub Aleksander Zniszczoł.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym odbędą się w słoweńskiej Planicy. Potrwają od 22 lutego do 4 marca 2023 roku. Skoczkowie rywalizować będą na normalnym (25 lutego) oraz dużym obiekcie (3 marca). Drużynowy konkurs na większej skoczni odbędzie się dzień później.

Więcej o: