PŚ w Rasnovie. Gdzie oglądać w sobotę? O której dzisiaj są skoki narciarskie? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Skoki narciarskie w sobotę zawitają do Rumunii. Według planu zawody Pucharu Świata w Rasnovie rozpoczną się o godzinie 16:20. Na belce startowej zobaczymy tym razem czterech reprezentantów Polski. Jak wygląda program TV? Gdzie oglądać skoki narciarskie dzisiaj?

W zawodach Pucharu Świata w Rumunii weźmie udział wyjątkowo zaledwie 47 skoczków. Jest to spowodowane tym, że w najbliższy weekend odbędą się mistrzostwa świata w Planicy. Szkoleniowcy nie chcieli zatem przemęczać najlepszych zawodników, dlatego zdecydowali się dać im dodatkowe dni na odpoczynek. Zaledwie jeden skoczek z czołowej dziesiątki Pucharu Świata wystąpi podczas rumuńskiej rywalizacji, co uczyni konkurs w Rasnovie najgorzej obsadzonym w XXI wieku.

Zobacz wideo Premier obiecał kilkadziesiąt hal sportowych. Powstało pięć. Minister wyjaśnia, dlaczego tak mało

Rasnov gości Puchar Świata. Skoki narciarskie i ich program na weekend

Podczas zawodów w Rasnovie na belce startowej usiądzie czterech reprezentantów Polski. Thomas Thurnbichler zabrał do Rumunii: Macieja Kota, Tomasza Pilcha, Jana Habdasa i Kacpra Juroszka, który był najlepszy w kwalifikacjach, zajmując 15. miejsce. W drugiej dziesiątce zmieścił się Habdas, który był osiemnasty. Pilch i Kot uplasowali się nieco niżej, zajmując 23. i 25. miejsce.

Piątkowe kwalifikacje, w których zawodnicy walczyli wyłącznie o nagrodę pieniężną, ponieważ i tak wszyscy mieli zapewniony start w konkursie głównym, zwyciężył siódmy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Niemiec, Andreas Wellinger. 27-latek wyprzedził Markusa Eisenbichlera, choć oddał o pięć metrów krótszy skok. Wylądował na 92. metrze. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

PŚ w Rasovie. O której dzisiaj są skoki narciarskie? Program TV [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Sobotni konkurs indywidualny zaplanowany jest na godzinę 16.20. Wcześniej odbędzie się seria próbna, która według planu powinna wystartować o godz. 15:15. Transmisja PŚ w Rasnovie będzie dostępna na antenach TVP 1 oraz TVP Sport, a także w serwisie sport.tvp.pl Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej ze zmagań podczas tego weekendu na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: