Zaskakująca decyzja Thurnbichlera. Polacy skaczą tak dobrze, że zakończyli zgrupowanie

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich zakończyła zgrupowanie w Zakopanem. Jak poinformował sekretarz generalny PZN Jan Winkiel w rozmowie z portalem WP SportoweFakty, trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że treningi zakończą się wcześniej, niż pierwotnie planowano. Powód? Dobra forma. A jak ze skokami Kamila Stocha? - Wyglądają dobrze - uspokoił Winkiel.

Po słabszych startach polskich skoczków w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Lake Placid trener Thomas Thurnbichler podjął decyzję o wycofaniu Polaków z zawodów w Rasnovie. Podobnego wyboru dokonała zresztą większość czołowych reprezentacji. Polscy zawodnicy w ostatnich dniach trenowali w Zakopanem i szlifowali formę przed najważniejszą imprezą sezonu.

Zobacz wideo Adam Małysz ocenia pracę sędziów! "Jest to bardzo duże zróżnicowanie sędziowania"

Dawid Kubacki i spółka trenowali w Zakopanem. Thomas Thurnbichler podjął zaskakującą decyzję

Na tydzień przed startem mistrzostw świata w Planicy wydaje się, że nasi reprezentanci są w dobrej formie. Do tego stopnia, że sztab szkoleniowy podjął decyzję o wcześniejszym zakończeniu zgrupowania. Zdaniem trenerów skoki wyglądały na tyle dobrze, że zawodnicy nie potrzebowali oddawać ich więcej. - Skoki wyglądały dobrze. Teraz już czas na odpoczynek przed mistrzostwami świata - przekazał Jan Winkiel portalowi WP SportoweFakty.

Tak wygląda harmonogram skoków narciarskich w Rasnovie. Nietypowy weekend Tak wygląda harmonogram skoków narciarskich w Rasnovie. Nietypowy weekend

W ostatnim czasie niewiadomą była forma Kamila Stocha, który po słabych występach w Bad Mitterndorf nie poleciał na Puchar Świata do Lake Placid. - Skoki Kamila też wyglądały dobrze - uspokoił sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

W stolicy polskich Tatr pod okiem Thomasa Thurnbichlera trenowali Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł. Oni wydają się pewniakami do wyjazdu do Planicy. Polska może zabrać jeszcze jednego zawodnika do Słowenii. To, kto nim będzie okaże się najpewniej po weekendzie w Rasnovie, w którym Polskę reprezentują Jan Habdas, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch i Maciej Kot.

DLOKR Niemcy zdominowali pierwsze skoki w Rasnovie. Jest nadzieja dla Polaków

Pierwszy konkurs skoków narciarskich mężczyzn na mistrzostwach świata w Planicy zaplanowano sobotę 25 lutego o 17:00 na skoczni normalnej. Złotego medalu będzie bronić Piotr Żyła. Dzień wcześniej rozegrane zostaną kwalifikacje. Pierwsze oficjalne treningi odbędą się już w czwartek.

Więcej o: