Tak wygląda harmonogram skoków narciarskich w Rasnovie. Nietypowy weekend

Przed nami weekend skoków narciarskich w Rasnovie. Rywalizację rozpocznie piątkowy prolog, zastępujący kwalifikacje, ponieważ do zawodów zgłoszonych zostało zaledwie 47 zawodników. Jak wygląda pełny harmonogram zmagań na skoczni Trambulina Valea Carbunarii w ramach Pucharu Świata?

Okrojona lista zgłoszeń na zawody Pucharu Świata w Rasnovie wynika z faktu, że już za niespełna tydzień rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. Większość ekip po trudnym okresie zmagań, czyli podróży od Japonii, przez Niemcy do USA i z powrotem do Europy postanowiła odpocząć i doszlifować formę na rywalizację o medale. Z czołowych drużyn w Rumunii w pełnym składzie pojawili się tylko Niemcy, a Polskę reprezentują Jan Habas, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Maciej Kot.

Zobacz wideo 82 proc. uczniów nie jest aktywnych choćby przez godzinę dziennie. 30 proc. uczniów unika wuefu. "Dotykają nas problemy bogatych krajów"

Skoki narciarskie. Tak wygląda harmonogram tego weekendu Pucharu Świata w Rasnovie

Oceniana przez sędziów rywalizacja na obiekcie w Rasnovie rozpocznie się od prologu. Ten zaplanowano na piątek 17 lutego i godz. 16:30. W związku z tym, że zgłoszonych zostało 47 zawodników, całą grupę, którą zobaczymy w prologu, będziemy także oglądali w trakcie konkursu indywidualnego. Warto podkreślić, że swoją formę przed mistrzostwami świata na tle zagranicznej konkurencji postanowili sprawdzić Chińczycy, których w Rumunii reprezentują Qwiu Song i Weijie Zhen. 

Maryna Gąsienica Daniel na trasie pierwszego przejazdu w Kranjskiej Gorze Koszmar Maryny Gąsienicy-Daniel. Wyjawiła prawdę

W sobotę o godz. 16:20 rozpocznie się jedyny tego weekendu konkurs indywidualny mężczyzn. Z kolei dzień później na godz. 16:10 zaplanowano drugie w tym sezonie zawody duetów. Do Rumunii udali się reprezentanci 15 krajów, zatem w konkursie duetów możemy zobaczyć jeszcze więcej ekip, niż podczas debiutu tej konkurencji w Pucharze Świata w Lake Placid, gdzie na starcie pojawiło się 13 zespołów. 

Harmonogram weekendu Pucharu Świata w Rasnovie:

  • 17 lutego, piątek: 
  • 16:45 - prolog
  • 18 lutego, sobota:
  • 15:15 - seria próbna
  • 16:20 - konkurs indywidualny
  • 19 lutego, niedziela:
  • 15:00 - seria próbna
  • 16:10 - konkurs duetów

Skoki narciarskie w Rasnovie. Jelar i Wellinger najlepsi na treningach. Niezłe występy Polaków

Za nami już sesje treningowe na skoczni Trambulina Valea Carbunarii. W trakcie pierwszym treningu najlepszy okazał się Ziga Jelar, przed Philippem Raimundem i Andreasem Wellingerem. Wysoko, bo na 10. miejscu zmagania ukończył Tomasz Pilch, ale pozostali Polacy także wypadli dobrze. Maciej Kot zajął 12. lokatę, Kacper Juroszek 16., a Jan Habdas 23.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Drugi wygrał Andreas Wellinger, za którym uplasowali się jego dwaj rodacy Markus Eisenbichler i Philipp Raimund. Kacper Juroszek był 16, Jan Habdas 23., Tomasz Pilch 24., a Maciej Kot 27. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej ze zmagań podczas tego weekendu zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

DLOKR Niemcy zdominowali pierwsze skoki w Rasnovie. Jest nadzieja dla Polaków

Więcej o: