Konkurs duetów. O której skoki narciarskie dzisiaj w Lake Placid? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Konkurs duetów zadebiutuje w Pucharze Świata w skokach narciarskich. W sobotę o 23:00 w Lake Placid skoczkowie będą rywalizowali w nowym formacie drużynowym. Co to są duety w skokach? Transmisja na żywo, stream online.

W sobotę na skoczni w Lake Placid odbył się już konkurs indywidualny. Po sześciu latach na najwyższy stopień podium powrócił Andreas Wellinger, który z przewagą 8,5 punktu wyprzedził Ryoyu Kobayashiego. Na podium stanął także Daniel Tschofenig, a najlepszy z Polaków Dawid Kubacki był 5. Za kilka godzin skoczkowie znów pojawią się na rozbiegu podczas debiutanckich zmagań duetów. 

Zobacz wideo Alarm w polskiej kadrze skoczków? "Nie wszystko jest na miejscu"

Konkurs duetów. Co to duety w skokach? 

Konkurs duetów to nowa formuła zmagań drużynowych, która była testowana już podczas Letniego Grand Prix w Rasnovie. Wówczas odbył się jeden konkurs duetów, w którym dobrze zaprezentowali się reprezentanci Polski. Stefan Hula i Paweł Wąsek zajęli drugie miejsce, a wygrali Austriacy. Teraz przyszedł czas na debiut konkurencji w Pucharze Świata. Polska wystąpi w składzie Piotr Żyła - Dawid Kubacki.

Niestety. Polska wraca na swoje miejsce w szeregu. Oto aktualna klasyfikacja Pucharu Narodów Niestety. Polska wraca na swoje miejsce w szeregu. Oto aktualna klasyfikacja Pucharu Narodów

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

W rywalizacji weźmie udział dwóch zawodników z każdej reprezentacji, a każdy z nich będzie mógł oddać maksymalnie po trzy skoki. Po pierwszej serii liczba rywalizujących drużyn zostanie zmniejszona do dwunastu, a awans do decydującej trzeciej serii wywalczy osiem najlepszych duetów. Według informacji organizatorów o premierowe zwycięstwo w tej konkurencji mają walczyć zespoły z Kazachstanu, Estonii, Rumunii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Włoch, Japonii, Niemiec, Słowenii, Polski, Norwegii oraz Austrii. 

Pierwszy konkurs duetów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Początek zmagań na skoczni w Lake Placid o 23:00 czasu polskiego. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna. Rywalizację będzie można obejrzeć w telewizji za pośrednictwem stacji TVN oraz Eurosport 1. Transmisja będzie dostępna również na platformie Player.pl.

Ski Jumping Lake Placid Znamy skład na konkurs duetów w Lake Placid. Thurnbichler zwlekał z decyzją

Więcej o: