Skoki w Lake Placid. Gdzie i kiedy oglądać kwalifikacje? Uwaga na godzinę [TRANSMISJA, STREAM]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego PŚ w skokach narciarskich w Lake Placid pierwotnie miały odbyć się w piątek. Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne przełożono je jednak na sobotę 11 lutego. Początek już o godzinie 14:30 czasu polskiego. Gdzie oglądać? Transmisja TV, stream online.

W piątek skoczkowie narciarscy mieli rozpocząć rywalizację w ramach Pucharu Świata w amerykańskim Lake Placid. Na skoczni wiał bardzo silny wiatr, przez który nie odbyły się dwie serie treningowe. Szybko okazało się, że nie będzie możliwe także przeprowadzenie kwalifikacji do sobotniego konkursu.  

Zobacz wideo Alarm w polskiej kadrze skoczków? "Nie wszystko jest na miejscu"

Puchar Świata w Lake Placid. Kwalifikacje do pierwszego konkursu przełożone na sobotę

Pomimo niekorzystnych warunków organizatorzy podjęli próbę przeprowadzenia kwalifikacji zgodnie z planem. Po skokach pięciu zawodników rywalizację wstrzymano, a następnie podjęto decyzję o przesunięciu jej na sobotę.

Przed zaplanowanym na ten dzień konkursem indywidualnym miała odbyć się seria próbna, lecz zamiast niej zostaną rozegrane kwalifikacje. Wystartuje w nich 62 zawodników, w tym sześciu reprezentantów Polski: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Jan Habdas oraz Tomasz Pilch. Dwóch ostatnich zastąpiło w kadrze Kamila Stocha i Jakuba Wolnego, którzy słabo spisali się w zeszły weekend w Willingen.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Lake Placid. Gdzie i kiedy oglądać? [Transmisja TV, stream online]

Kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego PŚ w Lake Placid rozpoczną się o godzinie 14:30 czasu polskiego. Będzie można je oglądać w telewizji na kanale Eurosport 1, dostępny będzie również stream online w serwisie Player.pl. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: