Skoki w Lake Placid. Historyczny konkurs duetów. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

W sobotę 11 lutego na skoczni w Lake Placid odbędzie się pierwszy w historii Pucharu Świata w skokach narciarskich konkurs duetów. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 23:00 czasu polskiego. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja TV, stream online.

Karuzela Pucharu Świata przeniosła się na ten weekend do Lake Placid, gdzie odbędą się pierwsze zawody od 33 lat. Początkowo zmagania miały rozpocząć się w piątek, ale organizatorzy postanowili przeprowadzić w czwartek trzy dodatkowe serie treningowe. Polacy, w celu oszczędzania sił, nie wzięli w nich udziału. Pierwsze konkursy zaplanowano na sobotę, kiedy skoczkowie wystąpią nie tylko w rywalizacji indywidualnej, ale również w historycznych zmaganiach duetów.

Zobacz wideo Alarm w polskiej kadrze skoczków? "Nie wszystko jest na miejscu"

Historyczny konkurs duetów w Pucharze Świata

Początek rywalizacji za oceanem nie był optymistyczny. Najpierw, z powodu zbyt silnego wiatru, organizatorzy musieli odwołać dwie serie treningowe. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły również na przeprowadzenie kwalifikacji do sobotniego konkursu. Skoczków czeka więc pracowita sobota. O 14:30 czasu polskiego odbędą się kwalifikacje, a na 16:00 zaplanowano start konkursu indywidualnego. Dla niektórych zawodników będzie to dopiero półmetek rywalizacji. O 22:00 odbędzie się seria próbna przed historycznym konkursem duetów, który rozpocznie się godzinę później.

Formuła ta była testowana podczas Letniego Grand Prix z Rasnovie. Wtedy z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Stefan Hula i Paweł Wąsek, którzy zajęli drugie miejsce. Ze zwycięstwa cieszyli się Austriacy, a podium uzupełnili reprezentanci Japonii. Teraz konkurencja ta zadebiutuje w Pucharze Świata.

W rywalizacji weźmie udział dwóch zawodników, a każdy z nich będzie mógł oddać maksymalnie po trzy skoki. Po pierwszej serii liczba rywalizujących drużyn zostanie zmniejszona do 12, a awans do decydującej trzeciej serii wywalczy osiem najlepszych duetów. Według informacji organizatorów o premierowe zwycięstwo w tej konkurencji mają walczyć zespoły z Kazachstanu, Estonii, Rumunii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Włoch, Japonii, Niemiec, Słowenii, Polski, Norwegii oraz Austrii. Skład polskiej drużyny nie jest jeszcze znany.

Pierwszy konkurs duetów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Gdzie i kiedy oglądać? [Transmisja, stream online]

Historyczny konkurs duetów w ramach Pucharu Świata odbędzie się w sobotę 11 lutego. Początek konkursu zaplanowano na godzinę 23:00 czasu polskiego. Rywalizację będzie można obejrzeć w telewizji za pośrednictwem stacji TVN oraz Eurosport 1. Dostępny będzie również stream online w Eurosporcie Extra na platformie Player.

Więcej o: