Skoki w Lake Placid. Gdzie i kiedy oglądać dzisiejszy konkurs? [TRANSMISJA LIVE, STREAM]

Po wielu latach zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich wracają do Lake Placid. Konkurs rozpocznie się w sobotę 11 lutego o godz. 16:00. Kiedy oglądać skoki z udziałem Polaków? Transmisja LIVE, stream online.

W Pucharze Świata w skokach narciarskich czeka nas wyjątkowy weekend. Rywalizacja odbywać się będzie na obiekcie Mackenzie Intervale w amerykańskim Lake Placid. To pierwsze od 19 lat zawody tej rangi w Stanach Zjednoczonych i pierwsze od prawie 33 lat w tym mieście.

Zobacz wideo Alarm w polskiej kadrze skoczków? "Nie wszystko jest na miejscu"

Puchar Świata po latach wraca do Lake Placid

Na powrót światowej elity skoków narciarskich Lake Placid czekało od grudnia 1990 r. Wtedy to konkursy wygrali Austriak Andreas Felder i Niemiec Andre Kiesewetter. Teraz zdecydowanym faworytem będzie Norweg Halvor Egner Granerud, który triumfował w czterech poprzednich zawodach z rzędu. Przed zawodami w Stanach Zjednoczonych norweski lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma 1516 pkt i przewagę 238 pkt nad drugim Dawidem Kubackim.

W polskiej kadrze na Lake Placid nie znalazł się Kamil Stoch, który został odsunięty z powodu słabszej formy, widocznej m.in. podczas zawodów w Willingen. - Kamil najbliższe dni spędzi z żoną i rodziną, aby odzyskać fizyczną świeżość i głód skoków. Od piątku będzie trenował w Zakopanem pod okiem Zbigniewa Klimowskiego. W przyszłym tygodniu wraz z Wojciechem Toporem przejmiemy opiekę nad Kamilem - mówił Thomas Thurnbichler. W kadrze poza Kubackim znaleźli się za to Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Jan Habdas i Tomasz Pilch.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Puchar Świata w Lake Placid. Gdzie i kiedy oglądać dziś skoki? [TRANSMISJA LIVE, STREAM]

Sobotni konkurs indywidualny Pucharu Świata w Lake Placid odbędzie się w sobotę 11 lutego o godz. 16:00. Transmisja live będzie dostępna do obejrzenia na kanał TVN i Eurosport 1 oraz aplikacji Player. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowych na żywo ze skoków z udziałem Polaków w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA