O której skoki narciarskie dzisiaj? Kwalifikacje i konkurs PŚ w Willingen [TRANSMISJA LIVE]

Dawid Kubacki w ostatni weekend stracił prowadzenie w Pucharze Świata na rzecz Halvora Egnera Graneruda. W piątek z kolei Norwegowie wyprzedzili nas w klasyfikacji Pucharu Narodów. W sobotę Polacy mają pierwszą okazję do rewanżu. O 16.10 w niemieckim Willingen odbędzie się konkurs indywidualny. Gdzie oglądać skoki? Transmisja LIVE, stream online

Po piątkowych skokach na Muelenkopfschanze plany organizatorów nieco się zmieniły. Mocne podmuchy wiatru pod narty sprawiły, że zawodnicy i zawodniczki uzyskiwali niebezpiecznie długie odległości. Słoweniec Timi Zajc odleciał nawet na 161,5 m, kończąc lot upadkiem.Wcześniej 154,5 m uzyskała Japonka Yuki Ito, po czym uderzyła głową o zeskok. Tym samym udało się rozegrać tylko jedną serię konkursu drużyn mieszanych, a zaplanowane na później kwalifikacje przełożono na sobotę.

Zobacz wideo W Fame MMA nie zawsze zwycięża faworyt. Wojtek Gola: Tutaj nie wiesz, co się wydarzy

Kubacki musi gonić Graneruda, a Polska Norwegię

Rywalizacja skoczków rozpocznie się więc nieco wcześniej. Już o 14.45 zawodnicy przystąpią do kwalifikacji. W stawce zobaczymy 70 uczestników, w tym sześciu reprezentantów Polski. Do Willingen trener Thomas Thurnbichler zabrał Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła i Jakuba Wolnego.

Biało-Czerwoni przede wszystkim spróbują zrewanżować się Norwegom. Nasza wczorajsza absencja w konkursie mikstów sprawiła, że Skandynawowie wyprzedzili Polskę w klasyfikacji Pucharu Narodów. Z kolei tydzień temu żółty plastron lidera Pucharu Świata stracił Dawid Kubacki. W sobotę na pewno nie uda się go odzyskać. Strata do prowadzącego Halvora Egnera Graneruda wynosi 112 punktów.

Poza Kubackim i Granerudem do walki o zwycięstwo powinien włączyć się także Stefan Kraft. Austriak zasygnalizował dobrą formę już na Kulm, gdzie zajmował drugie i trzecie miejsce. W piątek na Muelenkopfschanze uzyskał najwyższą notę w konkursie drużyn mieszanych.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Puchar Świata w Willingen. O której skoki dzisiaj? Transmisja tv, stream online

Sobotni konkurs w niemieckim Willingen ma rozpocząć się o godz. 16.10. Wcześniej zostaną rozegrane kwalifikacje. Start o 14.45. Transmisje z zawodów i kwalifikacji można obejrzeć w Eurosporcie 1, a z samego konkursu także w TVN. Dostępny będzie również stream dla użytkowników serwisu Player.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo na naszej stronie Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.