Uwaga kibice. Oto nowy harmonogram weekendowych skoków w Willingen

Warunki pogodowe storpedowały piątkową rywalizację w Willingen. Konkurs drużyn mieszanych zakończył się na jednej serii, a kwalifikacje mężczyzn zostały odwołane. Wiemy, kiedy organizatorzy przeprowadzą konkurs. Oto nowy harmonogram na weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich zawędrowała do Willingen. Plan na weekendową rywalizację był bardzo ambitny. Organizatorzy zapanowali aż pięć konkursów. Już w piątek pojawiły się pierwsze problemy, a ulewne deszcze przełożyły się na odwołanie drugiej serii treningowej. Z czasem doszedł silny wiatr, który znacznie wpłynął na przebieg rywalizacji.

Zobacz wideo Kamil Stoch potrzebował specjalnej zgody. Tak wygląda jego zakopiańskie królestwo

Puchar Świata w Willingen. Warunki atmosferyczne zmusiły organizatorów do działania.

W piątek odbył się konkurs drużyn mieszanych. Już w pierwszej serii niebezpiecznie wyglądała próba Japonki Yuki Ito, która skoczyła 154,5 metra i musiała chronić się przed upadkiem. Znacznie poważniejszym sygnałem alarmowym był skok Timiego Zajca. Słoweniec w czwartej serii pofrunął aż na 161,5 metra i zakończył próbę nieuchronnym upadkiem. Choć jest teraz nieoficjalnym rekordzistą Muehlenkopfschanze, próba ta z pewnością kosztowała go wiele nerwów, podobnie jak kibiców.

Organizatorzy zdecydowali, że przeprowadzenie drugiej serii nie jest dobrym pomysłem. Tym samym ze zwycięstwa cieszyli się Norwegowie, którzy wyprzedzili Austriaków i Niemców.

Po konkursie miały odbyć się kwalifikacje, które automatycznie stanęły pod ogromnym znakiem zapytania. Po chwili zdecydowano, że również one się nie odbędą. Organizatorzy postanowili przenieść je na sobotę 4 lutego na godzinę 14:45. Kwalifikacje zastąpiły tym samym planowaną na tę godzinę serię próbną przed konkursem mężczyzn. Pozostała część harmonogramu sobotnich zawodów pozostała bez zmian.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Oto harmonogram Pucharu Świata w Willingen:

Sobota 4 lutego

  • 11:30 – seria próbna kobiet
  • 12:30 – konkurs indywidualny kobiet
  • 14:45 – kwalifikacje
  • 16:10 – konkurs indywidualny

Niedziela 5 lutego

  • 11:45 – konkurs indywidualny kobiet
  • 14:30 – kwalifikacje
  • 16:00 – konkurs indywidualny
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.