Skoki w Willingen. Pierwszy konkurs już w piątek. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM]

Po rywalizacji w austriackim Bad Mitterndorf skoczkowie narciarscy przenoszą się do niemieckiego Willingen, gdzie rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. W piątek 3 lutego o godz. 18:15 rozpoczną się kwalifikacje do pierwszego z nich. Na starcie nie zabraknie Polaków. Wcześniej, bo o godz. 16:00 ruszy konkurs mikstów. Gdzie oglądać zmagania w Willingen? Transmisja TV, stream online.

Za nami 18 konkursów indywidualnych Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2022/2023. Długo liderem klasyfikacji generalnej był Dawid Kubacki, ale po zmaganiach na mamucie w austriackim Bad Mitterndorf wyprzedził go Norweg Halvor Egner Granerud. Obecnie Kubacki ma 1204 pkt i traci 112 pkt do swojego największego rywala. Szansa na zmniejszenie strat pojawi się w najbliższy weekend, gdy skoczkowie będą rywalizować w dwóch konkursach w niemieckim Willingen (HS 147).

Zobacz wideo Adam Małysz pokazał, jak naprawdę wygląda jego codzienna praca w roli prezesa

PŚ w Willingen. Mikst bez Polski, szansa Kubackiego na dogonienie Graneruda

Poza dwoma konkursami indywidualnymi mężczyzn odbędą się dwa konkursy kobiet oraz mikst. Od jakiegoś czasu wiadomo, że w konkursie drużyn mieszanych nie wystartuje reprezentacja Polski, ponieważ skoczkinie nie przyleciały do Willingen. Polski Związek Narciarski tłumaczy tę decyzję problemami zdrowotnymi. Skoczkowie zatem skupią się na rywalizacji indywidualnej. Thomas Thurnbichler postawił na Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego i Aleksandra Zniszczoła.

Jak Thomas Thurnbichler wytłumaczył obniżkę formy polskich skoczków po zawodach na Kulm? - Wiedziałem, że niektóre decyzje z mojej strony nie były dobre. Wtedy nie będę winił zawodników za to, że nie wykonali moich uwag na tym poziomie, jak chciałem. Sam widziałem, że popełniłem błędy. Nie powiedziałbym, że skoczkowie są zmęczeni, ale na pewno nie są teraz w szczycie swojej dyspozycji. To jest zupełnie normalne - mówił austriacki szkoleniowiec w rozmowie z Sport.pl.

Skoczkowie będą walczyć o kolejne punkty w sobotę i niedzielę. Już w piątek wieczorem odbędą się natomiast pierwsze treningi, a także kwalifikacje do sobotniego konkursu. 

Puchar Świata w Willingen. Gdzie i kiedy oglądać kwalifikacje? Transmisja, stream

Kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Willingen odbędą się w piątek 3 lutego o godz. 18:15. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w Eurosporcie 1 i w Playerze. Wcześniej, bo o godz. 16:00 wystartuje konkurs drużyn mieszanych bez polskiej kadry - ta część zawodów w Eurosporcie 1, Playerze i telewizji Metro. Relacje na żywo z konkursów indywidualnych mężczyzn w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Kompletny harmonogram zawodów PŚ w Willingen:

piątek, 3 lutego:

  • trening + prolog kobiet - 10:00
  • trening mężczyzn - 12:45
  • konkurs mieszany - 16:10
  • kwalifikacje mężczyzn - 18:15

sobota, 4 lutego:

  • konkurs kobiet - 12:15
  • konkurs mężczyzn - 16:10

niedziela, 5 lutego:

  • konkurs kobiet - 11:45
  • kwalifikacje mężczyzn - 14:25
  • konkurs mężczyzn - 16:00
Więcej o: