Halvor Egner Granerud podjął strategiczną decyzję. Ma to mu dać przewagę nad Kubackim

Zamiast do Norwegii to do Planicy. Taką decyzję podjął Halvor Egner Granerud przed nadchodzącymi zawodami Pucharu Świata. 26-latek w ten sposób chce zaoszczędzić siły przed drugą częścią sezonu.

Za Halvorem Egnerem Granerudem bardzo udane ostatnie tygodnie na skoczniach. Najpierw Norweg wygrał Turniej Czterech Skoczni, a teraz został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Za niespełna miesiąc powalczy o medale podczas mistrzostw świata. Aby zaoszczędzić siły, zawodnik i sztab podjęli po zawodach w Bad Mitterndorf strategiczną decyzję.

Zobacz wideo Adam Małysz pokazał, jak naprawdę wygląda jego codzienna praca w roli prezesa

Halvor Egner Granerud nie wrócił do kraju. Chce oszczędzić siły przed kolejnymi zawodami Pucharu Świata

Norweg po lotach na Kulm nie zdecydował się na powrót do ojczyzny. Nadchodzące dni przed kolejnym weekendem Pucharu Świata w Willingen spędzi w słoweńskiej Planicy. To właśnie tam 22 lutego rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. 

Takie rozwiązanie to z pewnością ułatwienie logistyczne i strategia na zaoszczędzenie sił przez lidera Pucharu Świata, o czym zresztą pisały w poniedziałek norweskie media. - Ogranicza dni w podróży i uzupełnia zapasy energii - czytamy w dzienniku "Dagbladet". Argument oszczędzania sił wcale nie dziwi, przed skoczkami jeszcze ponad dwa miesiące zmagań.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Granerud jest obecnie w najrówniejszej formie spośród wszystkich skoczków i ma 112 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad Dawidem Kubackim. W tym sezonie wygrał już siedem konkursów. 

Od najbliższego piątku skoczkowie będą rywalizować w Willingen, gdzie odbędą się dwa konkursy indywidualne oraz jeden mikst (drużynówka - dwie kobiety i dwóch mężczyzn). Przed mistrzostwami w Planicy zaplanowano jeszcze zawody w Lake Placid oraz Rasnovie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.