Wielokrotny medalista IO i MŚ w skokach rozważa zakończenie kariery. Przedwczesne

Robert Johansson po ostatnim weekendzie lotów narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf był załamany. Norweg w sobotę nie awansował do finału, a w niedzielę był 23. - Trudno uprawiać tę dyscyplinę, kiedy ciało nie słucha głowy w stu procentach - przyznał w rozmowie z norweskimi mediami i dodał, że może przedwcześnie zakończyć karierę.

Robert Johansson od kilku lat zmaga się z problemami z kręgosłupem. W ostatnich kilkunastu miesiącach przeszedł dwie poważne operacje i jak sam przyznaje, coraz ciężej uprawia mu się sport wyczynowy. Pomimo rehabilitacji odczuwa regularne drętwienia w nodze, co może wpłynąć na przedwczesny koniec kariery norweskiego mistrza.

Zobacz wideo Kamil Stoch potrzebował specjalnej zgody. Tak wygląda jego zakopiańskie królestwo

Robert Johansson rozstanie się ze skocznią? Niewykluczone, że nastąpi to już wiosną

Po niedzielnych zawodach na Kulm 32-latek był rozczarowany. Norweg znany jest z tego, że potrafi latać na skoczniach mamucich, jednak miniony weekend nie był dla niego udany. Wpływ miało na to zapewne zdrowie. - Tracę czucie w stopie lub w nodze poniżej kolana i skakanie robi się trudne, a nawet niebezpieczne. Dolegliwość pojawia się i przechodzi w różnych momentach. Może to być podczas rozgrzewki, konkursu lub jazdy samochodem. Trudno uprawiać tę dyscyplinę, kiedy ciało nie słucha głowy w stu procentach - przyznał w rozmowie z NRK.

Johansson powiedział, że może zakończyć karierę nawet wiosną.- Może tak być - odpowiedział na pytanie odnośnie tego, czy przejdzie na emeryturę już po tym sezonie.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Aktualnie skoczek skupia się jednak w stu procentach na przygotowaniach do mistrzostw świata, które rozpoczną się w Planicy za niespełna miesiąc. - Na razie sezon jest w pełni i nie mam czasu, aby pojechać do domu, położyć się na kanapie i czekać aż będę zdrowy. Zbliżają się mistrzostwa świata i chciałbym pomóc drużynie w zdobyciu medalu, najlepiej złotego. Później zobaczymy - dodał.

Johansson ma na koncie dwa medale mistrzostw świata wywalczone dwa lata temu w Oberstdorfie. Wówczas został wicemistrzem świata indywidualnie i w drużynie mieszanej. Ponadto podczas igrzysk w Pjongczangu zdobył dwa brązowe medale indywidualnie oraz złoto w drużynie. W dorobku ma także medale mistrzostw świata w lotach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA