Strata Polaków rośnie. Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów

Polscy skoczkowie po raz kolejny nie zdołali zbliżyć się do Austriaków w Pucharze Narodów. Po dość rozczarowującym występie na skoczni mamuciej w Bad Mitterndorf, zwłaszcza w wykonaniu Dawida Kubackiego i Kamila Stocha, nasza strata do Austriaków znów wzrosła.

Za nami pierwszy akcent rywalizacji na obiekcie Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. W sobotnim konkursie indywidualnym najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud, który dzięki wygranej wyprzedził Dawida Kubackiego (10. miejsce w sobotę) i został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polacy w komplecie zameldowali się w czołowej "dwudziestce", jednak nie pozwoliło im to zniwelować straty do Austriaków w Pucharze Narodów.

Zobacz wideo Żyła ma za niski krok? Norwegowie aż go zakreślają. Thurnbichler tłumaczy

Dwóch Polaków w "dziesiątce" to za mało, Austriacy odskakują w Pucharze Narodów

Najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła, który oddał dwa świetne skoki i ukończył rywalizację na 4. lokacie. Dziesiąte miejsce zajął Dawid Kubacki. Były lider klasyfikacji generalnej w pierwszej próbie nie doleciał do 200 metra, a o wiele lepsza próba w drugiej serii dała mu awans o pięć lokat. Nieudany start ma za sobą Kamil Stoch, który zajął dopiero 17. miejsce. Presji nie wytrzymał teżi Aleksander Zniszczoł, który po pierwszej serii zamykał czołową dziesiątkę, a zmagania zakończył ostatecznie na 19. lokacie.

Apoloniusz Tajner o szansach Dawida Kubackiego screenApoloniusz Tajner zagrał głos na temat szans Kubackiego w rywalizacji z Granerudem

W czołowej dziesiątce zameldowało się również dwóch Austriaków. Drugi był Stefan Kraft, a 5. miejsce zajął Jan Hoerl. Łącznie w drugiej serii zaprezentowało się siedmiu austriackich skoczków, co pozwoliło im powiększyć przewagę nad Polakami w Pucharze Narodów o kolejne 55 punktów. W tym momencie wyprzedzają naszą reprezentację aż o 527 punktów. Podium niezmiennie uzupełniają Norwegowie, którzy do prowadzących tracą 651 punktów.

Klasyfikacja Pucharu Narodów po pierwszym konkursie na Kulm:

 1. Austria - 3382 pkt
 2. Polska - 2855 pkt
 3. Norwegia - 2731 pkt
 4. Słowenia - 2488 pkt
 5. Niemcy - 1951 pkt
 6. Japonia - 717 pkt
 7. Finlandia - 257 pkt
 8. Włochy - 198 pkt
 9. USA - 112 pkt
 10. Szwajcaria - 105 pkt
 11. Czechy - 51 pkt
 12. Bułgaria - 51 pkt
 13. Turcja - 16 pkt
 14. Estonia - 15 pkt
 15. Kanada - 14 pkt
 16. Kazachstan - 2 pkt
 17. Rumunia - 0 pkt

Austria Ski Jumping World CupPuchar Świata w lotach. Polacy skaczą na Kulm. Oto harmonogram na sobotę i niedzielę

Więcej o: