Gdzie i o której oglądać skoki narciarskie? Loty narciarskie w Bad Mitterndorf [TRANSMISJA TV, STREAM NA ŻYWO]

Czas na pierwsze w tym sezonie loty narciarskie. Na skoczni w Bad Mitterndorf Dawid Kubacki będzie walczyć o tym, aby powiększyć przewagę nad Halvorem Egnerem Granerudem w klasyfikacji PŚ. Gdzie i o której oglądać skoki narciarskie w Kulm? Transmisja TV, stream live.

Puchar Świata w skokach narciarskich powoli wchodzi w decydującą fazę. I będzie ona w tym sezonie wyjątkowo ciekawa. O Kryształową Kulę walczą Dawid Kubacki i Halvor Egner Granerud, który traci do Polaka zaledwie 44 punkty. W ten weekend zawodnicy po raz pierwszy w tym sezonie będą skakać na skoczni mamuciej. Czas na loty w Kulm.

Zobacz wideo Adam Małysz pokazał, jak naprawdę wygląda jego codzienna praca w roli prezesa

Loty w Bad Mitterndorf. Kubacki i Granerud walczą o Kryształową Kulę 

Loty narciarskie nie są mocną stroną ani Kubackiego ani Granerud. Norweg jeszcze nie stawał na podium w zawodach PŚ na skoczniach mamucich. Ma jednak wicemistrzostwo świata w lotach zdobyte w grudniu 2020 roku. Kubacki wybitnym lotnikiem także nie jest. Ze 35 konkursowych podiów w Pucharze Świata zaledwie dwa wywalczył na "mamutach" - był drugi i trzeci w Oberstdorfie w 2019 roku.

Oskar KwiatkowskiKapitalny występ Polaka. Niesamowity. Jest liderem Pucharu Świata

Podczas piątkowych kwalifikacji obaj zawodnicy udowodnili jednak, że są w bardzo dobrej formie. Wygrał je Stefan Kraft skokiem na odległość 233 metrów, drugi był wracających do formy Andreas Wellinger (230,5 metrów). Za nimi walczący o Kryształową Kulę - trzeci Granerud, który skoczył 229,5 metra, a czwarty Kubacki (228 metrów).

Jak reszta Polaków? Klasycznie, nieźle pokazali się także Piotr Żyła, który skoczył 223 metry i zajął ósme miejsce, a także czternasty Kamil Stoch - 205 metrów. W konkursie zobaczymy także Aleksandra Zniszczoła, który skoczył 179 metrów. Słaby wypadł za to Jakub Wolny. Skok na 149 metrów dał mu ostatecznie 41. miejsce w kwalifikacjach (na skoczniach mamucich w konkursie głównym skacze zaledwie 40 skoczków). 

Thurnbichler i HorngacherSygnał ostrzegawczy dla Thurnbichlera. Horngacher zaczął operację specjalną

Puchar Świata w skokach narciarskich. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo

Pierwszy konkurs indywidualny w Kulm rozpocznie się w sobotę 28 stycznia o godzinie 14:15. Przed nim o 13:00 seria próbna. Zawody będzie można obejrzeć na antenach TVN oraz Eurosport 1, a także na Player.pl Relację tekstową z zawodów Pucharu Świata w Bad Mitterndorf będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: