Puchar Świata w lotach. Polacy skaczą na Kulm. Oto harmonogram na sobotę i niedzielę

Za nami kwalifikacje do Pucharu Świata w Bad Mitterndorf. Czterech Polaków awansowało do konkursu indywidualnego, który odbędzie się już w sobotę, 28 stycznia. Kolejne zawody zaplanowane są na już nazajutrz. Oto harmonogram lotów na skoczni Kulm.

W piątek odbyły się kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Bad Mitterndorf. Wzięło w nich udział pięciu Polaków -  Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł oraz Jakub Wolny. Podczas zawodów warunki były bardzo słabe, a szczególnie mowa o wietrze. Mimo to polscy liderzy nie zawiedli. Najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki (228 metrów), który zajął 4.miejsce. Udane loty oddali także Piotr Żyła (223 metry) i Kamil Stoch (205 metrów), którzy skończyli kolejno na 8. i 14. miejscu. Do głównego konkursu awansował również Aleksander Zniszczoł (179,5 metra). Niestety nie zobaczymy w nim kompletu Polaków, ponieważ Jakub Wolny wylądował na 149. metrze i zajął 41. pozycje. Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft (233 metry). 

Zobacz wideo Kamil Stoch ocenia: Było super, magicznie. Bardzo czekałem

Przed nami konkurs Pucharu Świata w Bad Mitterndorf

Teraz czekają nas dwa główne konkursy Pucharu Świata. Pierwszy odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godzinie 14:15. Następne zawody zaplanowane są już na niedzielę, 29 stycznia. Najpierw jednak odbędą się kwalifikacje, które rozpoczną się o godzinie 12:40. Niemal od razu po nich, bo na 14:15 zaplanowany jest drugi konkurs indywidualny.

Adam Małysz i Piotr ŻyłaAdam Małysz szokuje słowami o Stochu i Żyle w Pucharze Kontynentalnym

Nadchodzące zawody będą bardzo ważne w kontekście klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po konkursie w Sapporo liderem pozostał Dawid Kubacki, ale jego przewaga nad Halvorem Egnerem Granerudem stopniała jedynie do 48 punktów. - Mam szczerą nadzieję, że nie zajmę drugiego miejsca w Pucharze Świata, ze stratą mniejszą niż 44 punkty do zwycięzcy. Nigdy nie zaakceptuję takiego wyniku - stwierdził Granerud w rozmowie z "Dagbladet". 

Harmonogram zawodów PŚ w Bad Mitterndorf

sobota, 28 stycznia

  • konkurs indywidualny - 14:15

niedziela, 29 stycznia

  • kwalifikacje - 12:40
  • konkurs indywidualny - 14:15

Relację tekstową z zawodów Pucharu Świata w Bad Mitterndorf będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Zawody będzie można śledzić na antenie Eurosportu i w serwisie Player.pl.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kubacki i Granerud0 zwycięstw, 0 podiów. Szokujący bilans Graneruda. Ale to Kubacki ma mieć kłopoty

Więcej o: