Puchar Świata w lotach. Polacy skaczą na Kulm. Oto harmonogram

Puchar Świata przenosi się na skocznię Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Zawody rozpoczną się piątkowymi kwalifikacjami, natomiast konkursy odbędą się w sobotę oraz niedzielę. Będzie to pierwsza w tym sezonie rywalizacja w lotach narciarskich.

W ostatni weekend zawody Pucharu Świata odbywały się w japońskim Sapporo. Rozegrano tam trzy konkursy indywidualne, w których triumfowali Ryoyu Kobayashi (dwukrotnie) oraz Stefan Kraft. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Dawid Kubacki, który ma 48 punktów przewagi nad Halvorem Egnerem Granerudem.

Zobacz wideo Adam Małysz pokazał, jak naprawdę wygląda jego codzienna praca w roli prezesa

Puchar Świata w skokach narciarskich w Bad Mitterndorf. Znamy harmonogram zawodów

W nadchodzący weekend zawodnicy przeniosą się na mamucią skocznię Kulm, położoną w austriackim Bad Mitterndorf. Tam odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody w lotach narciarskich.

Na piątek, 27 stycznia zaplanowano wyłącznie kwalifikacje do pierwszego konkursu. Rozpoczną się one o godzinie 12:45. Sam konkurs zostanie rozegrany dzień później, w sobotę, 28 stycznia o godzinie 14:15. W niedzielę, 29 stycznia najpierw odbędą się kwalifikacje, które zaplanowano na godzinę 12:40, a niemal od razu po nich, bo o 14:15 wystartuje drugi konkurs indywidualny.

Na zawody PŚ w Bad Mitterndorf Thomas Thurnbichler, trener reprezentacji Polski, powołał pięciu zawodników. Wystartują w nich: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł oraz Jakub Wolny.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Harmonogram zawodów PŚ w Bad Mitterndorf

piątek, 27 stycznia

  • trening - 10:15
  • kwalifikacje - 12:45

sobota, 28 stycznia

  • konkurs indywidualny - 14:15

niedziela, 29 stycznia

  • kwalifikacje - 12:40
  • konkurs indywidualny - 14:15

Relację tekstową z zawodów Pucharu Świata w Bad Mitterndorf będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: