Alarm u rywali polskich skoczków. Epidemia. Trzech już wypadło

Reprezentacja Austrii w skokach narciarskich ma problem. Aż trzech zawodników nie będzie mogło wystartować w konkursie lotów w Bad Mitterndorf.

Puchar Świata w lotach narciarskich na skoczni mamuciej Kulm w Bad Mitterndorf jest obok mistrzostw świata i Turnieju Czterech Skoczni, najważniejszym wydarzeniem tej zimy dla austriackich skoczków. Mają oni dodatkową motywację, bo przecież skaczą przed własnymi kibicami.

Zobacz wideo Trener polskich skoczków wskazał kluczową zmianę po klęsce z zeszłego sezonu. "To wielka zaleta"

Epidemia grypy u rywali polskich skoczków

Nie wszystkim austriackim zawodnikom będzie w tym roku dane skakać w Bad Mitterndorf. Nie wskutek słabszej dyspozycji, ale problemów zdrowotnych. Trzech Austriaków nie wystąpi z powodu epidemii grypy panującej w tamtejszej reprezentacji. Są to: Michael Hayboeck, Daniel Tschofenig oraz Clemens Aigner. Wszyscy nie wystąpią na pewno w pierwszym dniu lotów. Być może wrócą na niedzielne kwalifikacje do drugiego konkursu.

Z wymienionej wyżej trójki najlepiej w tym sezonie w Pucharze Świata skacze Daniel Tschofenig. Zdobył 375 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji PŚ. Tuż za nim jest Michael Hayboeck (362 punkty). Clemens Aigner jest sklasyfikowany dopiero na 32. pozycji (96 punktów).

W zamian za Hayboecka, Tschofeniga i Aignera skakać będą: Maximilian Ortner, Hannes Landerer i Markus Rupitsch.

Rywalizacja na skoczni w Kulm rozpocznie się w piątek treningiem o godz. 10.15. O godz. 12.45 odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu, zaplanowanego na godz. 14.15. W niedzielę kwalifikacje o godz. 12.45, a konkurs o godz. 14.15.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.