W Polsce odbędzie się wielki turniej skoków. Ale słowa Pertile rozczarują kibiców

- Spodziewamy się, że impreza znajdzie swoje miejsce wyłącznie tej jednej zimy - powiedział o Polish Tour w Pucharze Świata Sandro Pertile w rozmowie z TVP Sport. Tym samym fani skoków narciarskich nadal mogą marzyć o polskim turnieju, który odbywałby się regularnie.

Niedawno Sport.pl przekazał, że w styczniu 2024 roku najprawdopodobniej odbędzie się pierwsza edycja polskiego turnieju w skokach narciarskich - Polish Tour. Wszystko zależy od tego, czy wówczas będzie miał miejsce nowopowstały FIS Games, w którym odbyłyby się zawody we wszystkich dyscyplinach pod egidą FIS. - Polish Tour odbędzie się na sto procent, jeśli w 2024 roku nie będziemy mieli FIS Games - przekazuje Sport.pl dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile. A w PZN-ie szanse na organizacje Polish Tour oceniają na 96 procent. 

Zobacz wideo Dawid Kubacki wypalił do dziennikarzy: Laktacji jeszcze nie rozkręciłem

Polish Tour odbędzie się tylko raz. Kibice skoków narciarskich w Polsce mogą czuć się zawiedzeni

Dla wszystkich fanów skoków narciarskich w naszym kraju były to świetne informacje, ponieważ o polskim turnieju w Pucharze Świata mówi się od lat. Niestety radość nie trwała bardzo długo, ponieważ Sandro Pertile przekazał kolejne wieści na temat Polish Tour. 

- Wiemy, że sezon 2023/24 będzie pusty, jeżeli chodzi o imprezę docelową. To jedyna taka zima w czteroleciu. To idealny moment, aby poszperać w kalendarzu sezonu PŚ i wprowadzić nowe idee. Polish Tour jest jedną z nich. Ale spodziewamy się, że impreza znajdzie swoje miejsce wyłącznie tej jednej zimy - powiedział w rozmowie z TVP Sport, nawiązując do tego, że kolejnej zimy nie odbędą się ani mistrzostwa świata, ani igrzyska olimpijskie, a jedynie mistrzostwa świata w lotach.

Polacy nie wykorzystali szansy. Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów po SapporoPolacy nie wykorzystali szansy. Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów po Sapporo

Jak konkretnie będzie wyglądał Polish Tour? Będzie to największa impreza w historii rozgrywania Pucharu Świata w Polsce. "Chodzi o sześć konkursów Pucharu Świata rozgrywanych w ciągu dziesięciu dni - według wstępnego kalendarza FIS od 12 do 21 stycznia. Najpierw - w dniach 12-14 stycznia na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince, potem 16 i 17 stycznia na kompleksie Skalite w Szczyrku, a na koniec od 19 do 21 stycznia na Wielkiej Krokwi w Zakopanem" - pisał Jakub Balcerski ze Sport.pl.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dawid Kubacki"A co to zmienia?". Kubacki niemal złapany po najgorszym weekendzie w sezonie

Więcej o: