Polacy nie wykorzystali szansy. Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów po Sapporo

Polscy skoczkowie mieli wielką szansę, żeby po niedzielnym konkursie w Sapporo znacząco zbliżyć się do liderów klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów, Austriaków. Niestety, po ich najgorszym konkursie w sezonie stracili jeszcze do rywali kolejne cztery punkty.

Zarówno Austriacy, jak i Polacy w niedzielę w Sapporo dołożyli do klasyfikacji Pucharu Narodów najmniej punktów od początku zimy. Dla kadry Thomasa Thurnbichlera oznaczało to okazję, żeby odrobić trochę ze strat, które w trakcie weekendu w Japonii znacznie wzrosły, ale się nie udało.

Zobacz wideo Kamil Stoch potrzebował specjalnej zgody. Tak wygląda jego zakopiańskie królestwo

Polacy mogli zmniejszyć stratę do Austriaków. A ci pomimo słabych skoków jeszcze powiększyli przewagę

Zawodnicy Andreasa Widhoelzla zgromadzili już łącznie 3225 punktów. Ich słabszy występ w Sapporo, nieudany zwłaszcza dla ich lidera, Stefana Krafta, który był dopiero osiemnasty, dał szansę Polakom, żeby odrobić nieco w klasyfikacji generalnej.

Dawid KubackiKubacki tylko machnął rękami. Najgorszy konkurs Polaków w sezonie. Kompletna loteria w Sapporo

Nie udało się jej jednak wykorzystać, a strata nieco nawet wzrosła. Polacy uzbierali w trzecim konkursie na Okurayamie 83 punkty - 32 za siódme miejsce Piotra Żyły, 24 za jedenaste Dawida Kubackiego, 14 za siedemnaste Aleksandra Zniszczoła, 8 za 24. Kamila Stocha i 5 za 26. Pawła Wąska. Do Austriaków stracili zatem kolejne cztery punkty i teraz ich strata wynosi już 472 punkty.

Norwegowie i Słoweńcy gonią Polaków. Coraz mniejsze straty

Martwić może także to, co za plecami Polaków. Świetne zawody zaliczyli Norwegowie - zdobyli 141 punktów i Słoweńcy - uzbierali ich aż 163. Stąd może jeszcze nieznacznie, ale zaczyna topnieć ich strata do wicelidera i lidera klasyfikacji Pucharu Narodów.

Dawid Kubacki (po lewej) i Halvor Egner Granerud (po prawej)Coraz trudniejsza sytuacja Kubackiego. Tak wygląda klasyfikacja generalna PŚ po Sapporo

Norwegowie tracą teraz 190, a Słoweńcy 438 punktów do biało-czerwonych. I obie te reprezentacje będą się liczyć w walce o czołowe miejsca w kolejnych tygodniach - zwłaszcza na mamucie w Kulm.

Klasyfikacja Pucharu Narodów po trzecim konkursie w Sapporo:

 1. Austria - 3225 pkt
 2. Polska - 2753 pkt
 3. Norwegia - 2563 pkt
 4. Słowenia - 2315 pkt
 5. Niemcy - 1890 pkt
 6. Japonia - 691 pkt
 7. Finlandia - 251 pkt
 8. Włochy - 193 pkt
 9. USA - 112 pkt
 10. Szwajcaria - 85 pkt
 11. Czechy - 51 pkt
 12. Bułgaria - 51 pkt
 13. Turcja - 16 pkt
 14. Estonia - 15 pkt
 15. Kanada - 14 pkt
 16. Kazachstan - 2 pkt
 17. Rumunia - 0 pkt

Iga SwiatekIga Świątek powiedziała to, co wielu kibiców myśli o skokach. Brutalna prawda

Kolejne konkursy Pucharu Świata zaplanowano na dni 27-29 stycznia w Tauplitz. Na skoczni Kulm odbędą się wtedy pierwsze zawody w lotach narciarskich tego sezonu. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: