Coraz trudniejsza sytuacja Kubackiego. Tak wygląda klasyfikacja generalna PŚ po Sapporo

Już tylko 48 punktów traci Halvor Egner Granerud do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawida Kubackiego. Norweg po najsłabszym wyniku rywala z Polski w tym sezonie odrobił niemalże połowę przewagi, którą przed niedzielą miał nad nim Kubacki.

Warunki podczas loteryjnego niedzielnego konkursu w Sapporo spowodowały zamieszanie nie tylko w wynikach samych zawodów. Tymi, którzy zyskali w nim najwięcej są bezsprzecznie Halvor Egner Granerud i zwycięzca, Ryoyu Kobayashi.

Zobacz wideo Kamil Stoch potrzebował specjalnej zgody. Tak wygląda jego zakopiańskie królestwo

Granerud goni Kubackiego. Jest coraz bliżej żółtej koszulki lidera PŚ

Norweg pozostał na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale 80 punktów zdobytych za drugą pozycję w konkursie sprawia, że topnieje jego strata do lidera. Wciąż jest nim Dawid Kubacki. Polak zgromadził już 1164 punkty, ale w niedzielę stracił najwięcej punktów do Graneruda od początku zimy - 56.

Przez to jego przewaga nad głównym rywalem w walce o Kryształową Kulę zmalała do 48 punktów, choć przed ostatnim konkursem w Sapporo wynosiła jeszcze aż 104. Granerud odrobił zatem niemalże połowę tego, co tracił do Polaka i będzie dla niego sporym zagrożeniem w kolejnych tygodniach. Ma spore szanse, żeby odebrać Kubackiemu żółtą koszulkę lidera cyklu. Za Polakiem i Norwegiem wciąż sklasyfikowany jest Słoweniec Anze Lanisek. Jemu zawody w Japonii kompletnie nie wyszły i traci odpowiednio 223 punkty do Kubackiego, a 175 do Graneruda.

Dawid KubackiKubacki tylko machnął rękami. Najgorszy konkurs Polaków w sezonie. Kompletna loteria w Sapporo

Dzięki zastrzykowi aż 260 punktów zebranych podczas trzech konkursów w Sapporo do czołówki dołączył Japończyk Ryoyu Kobayashi. Zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 421 punktów i na pewno będzie się liczył w następnych zawodach.

Jeszcze dwóch Polaków w dziesiątce

W najlepszej dziesiątce klasyfikacji pozostaje jeszcze dwóch Polaków. Piotr Żyła jest piąty - zgromadził 628 punktów, a Kamil Stoch ósmy - zebrał 391 punktów.

Pozostali zawodnicy kadry Thomasa Thurnbichlera są nieco niżej - Paweł Wąsek zajmuje 26., Aleksander Zniszczoł 39., Jan Habdas 50., Tomasz Pilch 52., a Stefan Hula 54. miejsce.

Iga SwiatekIga Świątek powiedziała to, co wielu kibiców myśli o skokach. Brutalna prawda

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po trzecim konkursie w Sapporo:

1. Dawid Kubacki - 1164 pkt
2. Halvor Egner Granerud - 1116 pkt
3. Anze Lanisek - 941 pkt
4. Stefan Kraft - 811 pkt
5. Piotr Żyła - 628 pkt
6. Manuel Fettner - 487 pkt
7. Ryoyu Kobayashi - 421 pkt
8. Kamil Stoch - 391 pkt
9. Daniel Tschofenig - 375 pkt
10. Michael Hayboeck - 362 pkt
...
26. Paweł Wąsek - 122 pkt
...
39. Aleksander Zniszczoł - 26 pkt
...
50. Jan Habdas - 10 pkt
...
52. Tomasz Pilch - 8 pkt
...
54. Stefan Hula - 4 pkt

Od lewej Kinga Rajda i Nicole Konderla, po prawej stronie trener polskich skoczkiń, Szczepan Kupczak podczas Uniwersjady w Lake PlacidPZN zdradza, co z polskimi skoczkiniami. Dwa warianty. A mogły mieć trenerkę

Kolejne konkursy Pucharu Świata zaplanowano na dni 27-29 stycznia w Tauplitz. Na skoczni Kulm odbędą się wtedy pierwsze zawody w lotach narciarskich tego sezonu. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: