Puchar Świata w Sapporo. O której i gdzie oglądać skoki? [TRANSMISJA TV, STREAM]

Przed nami ostatnie zawody Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Jak zaprezentują się Polacy? Czy Dawid Kubacki odskoczy Granerudowi? Odpowiedzi na te pytanie poznamy po zakończeniu konkursu, który rozpocznie się o godzinie 2:00 czasu polskiego. Gdzie obejrzeć wydarzenie? Transmisja TV, stream online.

W ubiegły piątek 20 stycznia rozpoczęły się zmagania skoczków narciarskich na legendarnej Okurayamie w japońskim Sapporo, gdzie wcześniej rozegrano dwa konkursy Pucharu Świata. W pierwszych zawodach zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził Dawida Kubackiego.Drugiego dnia najlepszy okazał się natomiast Austriak Stefan Kraft. W nocy z soboty na niedzielę obejrzymy zwieńczenie japońskiego maratonu.

Zobacz wideo Prawie 9 kilogramów prestiżu. Tak wygląda nagroda za TCS

W niedzielę odbędą się trzecie zawody Pucharu Świata w Sapporo. Kto wyjedzie z Japonii ze zwycięstwem?

Ostatni dzień zmagań w Sapporo skoczkowie rozpoczną w niedzielę 22 stycznia, pół godziny po północy czasu polskiego, kiedy rozpoczną się kwalifikacje do konkursu głównego. Po sobotnim zwycięstwie faworytem jest z pewnością Kraft, jednak broni nie zamierzają składać pozostali rywale z czołówki m.in. Kobayashi oraz Granerud. Szansę na odkupienie win za sobotni start będzie miał również Anze Lanisek, który po skoku na odległość 103,5 metra zajął przedostatnie miejsce w rywalizacji.

Polscy fani będą niecierpliwie wyczekiwać skoków Dawida Kubackiego, Piotra Żyły oraz Kamila Stocha. Kilkadziesiąt godzin temu wszyscy znaleźli się w najlepszej "10", dlatego zapewne będą chcieli udowodnić dobrą dyspozycję i ucieszyć oddalonych o ponad 7 tysięcy kilometrów kibiców.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Liderem Pucharu Świata nadal pozostaje Dawid Kubacki, który wyprzedza Halvora Egnera Graneruda (Norwegia) oraz Anze Laniska (Słowenia). W czołowej dziesiątce znajduje się również dwóch innych Polaków: Piotr Żyła (5. miejsce) oraz Kamil Stoch (7.).

Puchar Świata w Sapporo. Gdzie i kiedy oglądać skoki narciarskie? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

W nocy z soboty na niedzielę 22 stycznia na Okurayamie odbędzie się trzeci indywidualny konkurs podczas tego weekendu. Początek o 2:00 czasu polskiego. Transmisję z zawodów przeprowadzą TVN oraz Eurosport 2. Dostępny będzie także stream online dla użytkowników serwisu Player.

Więcej o: