Oficjalnie: Znamy kadrę Polaków na MŚJ w Kanadzie. PZN potwierdził skład

Polski Związek Narciarski ogłosił kadrę na tegoroczne mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym w kanadyjskim Whistler. Poznaliśmy m.in. skład naszej reprezentacji w skokach narciarskich. Największą gwiazda zespołu będzie Jan Habdas.

Znamy już szczęśliwców, którzy wybiorą się do Kanady na juniorskie mistrzostwa świata narciarstwie klasycznym. Polskę będą reprezentować m.in. skoczkowie i skoczkinie narciarskie. Do Whistler wybierze się w sumie dziewiątka z nich. Największą gwiazdą zespołu będzie Jan Habdas - członek kadry prowadzonej przez Thomasa Thurnbichlera.

Zobacz wideo

Znamy kadrę Polaków na MŚ juniorów w skokach narciarskich

Skoczkowie i skoczkinie wystartują w konkursach indywidualnych, drużynowym oraz w mikście. Turniej trwać będzie od 27 stycznia do 5 lutego. Polski Związek Narciarski ogłosił, że reprezentować Polskę będzie pięciu mężczyzn oraz czwórka kobiet. W męskiej kadrze znalazło się oczywiście miejsce dla Jana Habdasa, jednej z największych nadziei tej drużyny. Pozostałe osoby to: Klemens Joniak, Wiktor Szozda, Kacper Tomasiak i Marcin Wróbel. Jeśli chodzi o panie, wystartują Pola Bełtowska, Wiktoria Przybyła, Natalia Słowik oraz Sara Tajner.

Jan Habdas zdobył niedawno pierwsze punkty Pucharu Świata podczas konkursu rozegranego na Wielkiej Krokwi. Wywalczył 6 punktów i zajmuje obecnie 45. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Skład reprezentacji Polski skoczków na MŚ juniorów w Whistler:

  • Jan Habdas (ur. 2003),
  • Klemens Joniak (ur. 2005),
  • Wiktor Szozda (ur. 2006)
  • Marcin Wróbel (ur. 2004),
  • Kacper Tomasiak (ur. 2007).

Skład  reprezentacji Polski skoczkiń na MŚ juniorów w Whistler:

  • Sara Tajner (ur. 2006),
  • Natalia Słowik (ur. 2005),
  • Pola Bełtowska (ur. 2006),
  • Wiktoria Przybyła (ur. 2004).

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Whistler do tej pory mogło dobrze kojarzyć się polskim kibicom. Na tamtejszych olimpijskich skoczniach sukcesy notował jeden z najwybitniejszych reprezentantów Polski w dziejach - Adam Małysz. W 2010  zdobył dwa srebrne medale rozgrywanych wówczas zimowych igrzysk w Vancouver. 

Ze względu na różnicę czasową zawody odbywać się będą w godzinach wieczornych lub w nocy czasu polskiego. Wobec tego reprezentacja Polski rozpocznie zmagania ze środy na czwartek 1/2 lutego. Dzień później rozpoczną się konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn. Następnie z 4 na 5 lutego będą mieć miejsce zawody drużynowe (od 21:30 czasu polskiego). W niedzielę 5 listopada polska kadra zakończy turniej konkursem drużyn mieszanych (od 20:00).

 

Więcej o: