Sensacyjna decyzja. Mistrzyni świata zmienia barwy narodowe

- Władze federacji Kosowa osiągnęły porozumienie ze skoczkinią narciarską Sophie Sorschag. Od teraz będzie ona reprezentować Kosowo w międzynarodowych zawodach - poinformowano na oficjalnym profilu Komitetu Olimpijskiego kraju. 24-letnia Austriaczka niedawno złożyła wniosek o zmianę obywatelstwa, niezadowolona z pozycji w rodzimej kadrze.

Sophie Sorschag to zaledwie 24-letnia skoczkini narciarska. Pomimo wieku, urodzona w Villach zawodniczka ma już na koncie spore osiągnięcia. W 2021 roku zdobyła m.in. z drużyną Austrii złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie. Nie tak dawno miała również okazję wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, ale niestety została zdyskwalifikowana w konkursie. Aktualnie wraca do formy po dziewięciu miesiącach przerwy spowodowanych zerwaniem wiązadeł krzyżowych. Okazuje się, że czekają ją jednak dużo większe zmiany.

Zobacz wideo Żona Wojciecha Szczęsnego: Zdarzyło nam się coś pięknego. Zapisaliśmy się w historii

Sophie Sorschag zmienia barwy narodowe. Od tej pory będzie reprezentować Kosowo

Pod koniec ubiegłego roku Sorschag poinformowała o tym, że kończy współpracę z reprezentacją Austrii. - Drzwi do austriackiej kadry zostały zamknięte. Pod koniec kwietnia zostałam wykluczona ze struktur narodowych, a nikt mi nie raczył nawet o tym zakomunikować. Chcę kontynuować karierę pod inną flagą, więc złożyłam o to wniosek - powiedziała dla austrackiego dziennika "Kronen Zeitung".

Nie minęło dużo czasu, a Sorschag znalazła już nową federację. Od teraz zawodniczka będzie reprezentować barwy narodowe Kosowa. - Władze federacji Kosowa osiągnęły porozumienie ze skoczkinią narciarską Sophie Sorschag. Od teraz będzie ona reprezentować Kosowo w międzynarodowych zawodach - poinformowano na oficjalnym profilu Komitetu Olimpijskiego kraju. To doskonała informacja dla Kosowa, a znacznie gorsza dla Austrii. Kraj ten stracił niezwykle utalentowaną zawodniczkę.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Sophie Sorschag wystąpiła do tej pory w siedemnastu konkursach Pucharu Świata i we wszystkich udało jej się zakwalifikować do finałowej serii. Trzykrotnie kończyła nawet zawody w czołowej "10". Aktualnie zawodniczka przygotowuje się do powrotu na skocznie pod okiem prywatnego szkoleniowca ze Słowenii.

Więcej o: