Tak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Świata po zawodach w Zakopanem

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi i minimalnie powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nad resztą stawki. 32-latek przekroczył granicę wywalczonych 1000 punktów.

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Zakopanem, minimalnie przegrywając z Halvorem Egnerem Granerudem. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczył 137,5 oraz 124 metry. Mimo porażki z Norwegiem Polak powiększył przewagę w "generalce" nad rywalami.

Dawid Kubacki wygrywa i powiększa przewagę w PŚ. Nokaut pod Giewontem

Dawid Kubacki jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata od pierwszych zawodów sezonu w Wiśle. W tym czasie zdążył już wygrać pięć konkursów indywidualnych, a ponadto trzy razy był drugi i trzy razy trzeci. 32-latek nie stanął na podium tylko podczas zawodów w Ruce i jest zdecydowanie najlepszym skoczkiem świata tej zimy. Przed zakopiańskim konkursem polski zawodnik miał 108 punktów więcej niż drugi Lanisek.

Po niedzielnych zawodach Polak powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej nad Anze Laniskiem oraz Halvorem Egnerem Granerudem, a więc dwoma najgroźniejszymi rywalami. Słoweniec zajął w Zakopanem czwarte miejsce, a zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni był pierwszy. Po niedzielnych zmaganiach Kubacki ma 116 punktów więcej niż drugi Granerud.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Minimalny awans w klasyfikacji generalnej zanotował Kamil Stoch, który w zawodach był 9. Z kolei Piotr Żyła mimo braku awansu do finału utrzymał 5. lokatę w Pucharze Świata.