Horngacher robi dobrą minę do złej gry. "Dzięki temu się rozwijamy"

Stefan Horngacher nadal broni niemieckich skoczków i przekonuje, że nie należy ich skreślać po słabym początku sezonu. Trener zaskoczył optymizmem przed konkursem indywidualnym w Zakopanem. - Gdybyśmy zajęli dwa lub trzy miejsca w pierwszej dziesiątce, to byłoby spełnienie marzeń - stwierdził.

W sobotę 14 stycznia odbył się pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Najlepsi w Zakopanem okazali się Austriacy, którzy tylko o 1 punkt wyprzedzili reprezentantów Polski. Na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy, co przy słabych występach w dotychczasowej części sezonu można uznać za niespodziankę. 

Zobacz wideo Trener Polaków pokazał, dlaczego Żyła mógł zostać zdyskwalifikowany

Stefan Horngacher odpowiada na krytykę niemieckich skoczków. "Nie ma powodu, by się poddawać"

Idealnym obrazem obecnej dyspozycji niemieckich skoczków może być zakończony niedawno Turniej Czterech Skoczni. Choć zawodnicy Stefana Horngachera wypadli w nim bardzo blado, zdaniem trenera nie można mówić o kryzysie. - Z mojego punktu widzenia nie ma powodu, by się poddawać. Wręcz przeciwnie, to mnie bardzo motywuje i myślę, że rozwijamy się dzięki swoim zadaniom - stwierdził w rozmowie z ARD. 

Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Piotr Żyła Paweł Wąsek myślał, że zostanie skreślony, a stanął na podium. "Czekałem na to całe życie"

Horngacher był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników w sobotnim konkursie drużynowym i z optymizmem czeka na rywalizację indywidualną. - Jeżeli uda nam się stanąć na podium, to będzie bardzo dobrze. Gdybyśmy zajęli dwa lub trzy miejsca w pierwszej dziesiątce, to byłoby spełnienie marzeń - stwierdził trener Niemców. - Musimy zachować spokój, śledzić najważniejsze rzeczy, które przeanalizowaliśmy i dalej nad nimi pracować. Wtedy widzę bardzo duże szanse, że w Planicy będziemy w czołówce - dodał, nawiązując do mistrzostw świata, które odbędą się w lutym w Planicy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kamil Stoch żartuje z Dawida Kubackiego. A po chwili piękne słowa. Klasa Kamil Stoch żartuje z Dawida Kubackiego. A po chwili piękne słowa. Klasa

Niedzielny konkurs indywidualny będzie ostatnim akcentem weekendowej rywalizacji na skoczni w Zakopanem. Początek konkursu zaplanowano na godzinę 16:00. W zmaganiach weźmie udział sześciu reprezentantów Polski z liderem klasyfikacji generalnej Dawidem Kubackim na czele. Oprócz niego o pucharowe punkty powalczą Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jan Habdas i Aleksander Zniszczoł.

Więcej o: