Tak wyglądały indywidualne wyniki konkursu PŚ w Zakopanem. Kubacki na podium

W sobotę reprezentacja Austrii wygrała drużynowy konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Podium uzupełnili i Polacy i Niemcy. Indywidualnie najlepszym ze skoczków był Halvor Egner Granreud, który wyprzedził Dawida Kubackiego i Anze Laniska. W najlepszej dziesiątce znaleźli się również Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Na weekend Pucharu Świata w Zakopanem zaplanowano drugi konkurs drużynowy w tym sezonie. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Austrii, która o jeden punkt wyprzedziła Polskę, a o 6,7 punktu była lepsza od Niemców. Przed niedzielnym konkursem indywidualnym równie ważne, co wyniki zawodów drużynowych, były indywidualne popisy wszystkich skoczków. Największe powody do optymizmu ma Halvor Egner Granerud, który okazał się lepszy od Dawida Kubackiego i Anze Laniska. 

Zobacz wideo Dawid Kubacki wypalił do dziennikarzy: Laktacji jeszcze nie rozkręciłem

Halvor Egner Granerud najlepszy w konkursie drużynowym. Drugi skok nie pozwolił wygrać Dawidowi Kubackiemu 

W pierwszej serii konkursu najlepiej ze wszystkich skoczków zaprezentował się Dawid Kubacki, który uzyskał 136,5 metra. O pół metra bliżej lądował Halvor Egner Granerud, a trzecim najlepszym zawodnikiem był Anze Lanisek, który uzyskał 135 metrów. Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch, który lądował na 134. metrze. Piąty był Daniel Tschofenig, który uzyskał 137 metrów, a więc najwięcej w pierwszej serii. W pierwszej dziesiątce nie zabrakło Piotra Żyły, któremu skok na 134. metr pozwolił uzyskać dziewiątą notę. 

W drugiej serii znów świetnie spisał się Daniel Tschofenig, który uzyskał 134 metry. Kamil Stoch wylądował na 128. metrze, co znacznie obniżyło jego pozycję. Piotr Żyła ponowił próbę z pierwszej serii i lądował na 134. metrze. Cztery metry więcej uzyskał Michael Hayboeck. Johan Andre Forfang uzyskał 135,5 metra, a Karl Geiger lądował o 2,5 metra dalej. Gorzej niż w pierwszej serii spisał się Halvor Egner Granerud, który uzyskał 132 metry. Problemy miał również Anze Lanisek, który w trudnych warunkach skoczył na 129. metr. W najgorszych warunkach wietrznych skakał Dawid Kubacki, który uzyskał 127,5 metra, co nie pozwoliło mu zostać najlepszym skoczkiem dnia. 

Nieoficjalne indywidualne wyniki konkursu drużynowego: 

 • 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) - 308,6 punktu
 • 2. Dawid Kubacki (Polska) - 306,3
 • 3. Anze Lanisek (Słowenia) - 301,6
 • 4. Daniel Tschofenig (Austria) - 300,4 
 • 5. Johan Andre Forfang (Norwegia) - 296,8
 • 6. Karl Geiger (Niemcy) - 296,3
 • 7. Andreas Wellinger (Niemcy) - 293,9
 • 8. Kamil Stoch (Polska) - 290,6
 • 9. Piotr Żyła (Polska) - 290,1
 • 10. Michael Hayboeck (Austria) - 290

...

 • 20. Paweł Wąsek (Polska) - 263,6

Początek niedzielnego konkursy indywidualnego zaplanowano na godzinę 16:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. 

Więcej o: