PŚ w Zakopanem. Kiedy i gdzie oglądać kwalifikacje? [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

Puchar Świata w skokach narciarskich zawita do Zakopanego, gdzie skoczkowie rozpoczną rywalizację już w piątek, 13 stycznia. Wtedy odbędą się kwalifikacje do weekendowego konkursu. Początek o godz. 18:00. Gdzie obejrzeć? Zapraszamy do Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na relację na żywo.

Turniej Czterech Skoczni za nami, czas więc by Puchar Świata zawitał do Zakopanego. O punkty skoczkowie będą rywalizowali w naszym kraju od piątku do niedzieli (13-15 stycznia). Na sobotę przewidziana jest rywalizacja drużynowa, w niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny, a wszystko poprzedzą piątkowe kwalifikacje.

Zobacz wideo Prawie 9 kilogramów prestiżu. Tak wygląda nagroda za TCS

Sześciu Polaków w kwalifikacjach w Zakopanem

W piątek na Wielkiej Krokwi zobaczymy tylko sześciu polskich skoczków. To dlatego, że podczas inauguracyjnego weekendu w Wiśle trener Thomas Thurnbichler dwukrotnie skorzystał z tzw. grupy krajowej (sześciu dodatkowych zawodników), wyczerpując w ten sposób limit. O prawo startu w niedzielnym konkursie będą zatem walczyć: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jan Habdas i Aleksander Zniszczoł. Ten ostatni zastąpił w polskiej kadrze Stefana Hulę, który z kiepskiej strony pokazał się w TCS.

Największe nadzieje pokładamy w Dawidzie Kubackim. 32-latek w TCS zajął drugie miejsce, tuż za Halvorem Egnerem Granerudem, ale w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nadal pozostaje liderem. Polak ma 108 punktów przewagi nad drugim Słoweńcem Anze Laniskiem i 134 - nad trzecim Granerudem. W tym sezonie odniósł już pięć zwycięstw, w tym dwa w Wiśle.

Dobrze wygląda także forma Piotra Żyły i Kamila Stocha. Ten pierwszy jeszcze ani razu w tym sezonie nie wypadł z czołowej dziesiątki, a TCS zakończył tuż za podium. Z kolei Stoch w TCS był piąty, a z każdym konkursem zdaje się prezentować coraz lepiej.

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Kwalifikacje. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja tv, stream online

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego mają rozpocząć się w piątek, 13 stycznia o godz. 18.00. Transmisję z Zakopanego można będzie oglądać na kanałach TVP 1, TVP Sport oraz w Eurosporcie 1. Dostępny będzie także darmowy stream w internecie na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport, jak również płatny - w serwisie Player.pl. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: