Mistrzostwa Polski w Wiśle. Gdzie oglądać skoki narciarskie? [TRANSMISJA, STREAM, GODZINA]

Polscy skoczkowie narciarscy powalczą w czwartek 22 grudnia o mistrzostwo kraju. Rywalizacja odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, a jej początek zaplanowano na godzinę 17:00. Gdzie oglądać konkurs? Transmisja TV, stream online.

Początek sezonu zimowego układa się dla polskich skoczków bardzo dobrze. Głównie dla Dawida Kubackiego, który wygrał 4 z 8 konkursów Pucharu Świata i jest liderem klasyfikacji generalnej. Solidną dyspozycję prezentuje również Piotr Żyła, a sygnały o powrocie do formy daje też kibicom Kamil Stoch. To pozwala liczyć na wielkie emocje podczas rozpoczynającego się już niedługo Turnieju Czterech Skoczni. Póki co najlepsi zawodnicy powalczą o mistrzostwo Polski.

Zobacz wideo Trener polskich skoczków wskazał kluczową zmianę po klęsce z zeszłego sezonu. "To wielka zaleta"

Kamil Stoch powalczy o obronę tytułu mistrza Polski. Dawid Kubacki zdecydowanym faworytem rywalizacji

Tegoroczna rywalizacja o tytuł najlepszego skoczka w kraju odbędzie się, po rocznej przewie, na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Poprzednia edycja odbyła się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wówczas najlepszy okazał się Kamil Stoch, który zdobył ósmy tytuł w karierze. Podium uzupełnili Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Dawid Kubacki zajął wtedy 5. lokatę, jednak tym razem będzie zdecydowanym faworytem. W zmaganiach weźmie udział 40 skoczków, o czym poinformował w środę Polski Związek Narciarski.

Stoeckl ma szalony pomysł ws. skoków. Stoeckl ma szalony pomysł ws. skoków. "Musimy porzucić myślenie"

Zawodników czeka bardzo intensywny dzień. O 14:30 odbędzie się oficjalny trening, a o 15:45 zostanie przeprowadzona seria próbna. Walka o tytuł mistrza Polski rozpocznie się o godzinie 17:00. Początkowo na obiekcie w Wiśle-Malince miały również rywalizować panie, jednak organizatorzy ze względu na katastrofalną frekwencję odwołali konkurs.

Pilch skarży się po fatalnym początku sezonu. Pilch skarży się po fatalnym początku sezonu. "Spływają do mnie wulgarne wiadomości"

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Gdzie i kiedy oglądać rywalizację o tytuł?

Mistrzostwa Polski seniorów w skokach narciarskich odbędą się w czwartek 22 grudnia. Początek konkursu zaplanowano na godzinę 17:00. Transmisja będzie dostępna w całości na kanale TVP Sport, a od 17:55 również na antenie TVP 1 i TVP Polonia. Rywalizację będzie można też śledzić w internecie na sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP.

Więcej o: