Oficjalnie: PZN przekazał najnowsze informacje w sprawie MP w skokach w Wiśle

40 skoczków weźmie udział w mistrzostwach Polski mężczyzn w skokach narciarskich. Zawody odbędą się w czwartek (22 grudnia) w Wiśle i wystąpią w nich m.in. lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Po ostatnich konkursach Pucharu Świata w Engelbergu Dawid Kubacki jest liderem Pucharu Świata z 650 punktami na koncie i wyprzedza Anze Laniska (576 punktów) i Stefana Krafta (467 punktów). - W moich skokach jeszcze zdarzają się błędy, przez nie zawsze parę meterków ucieknie - mówił Kubacki po ostatnim konkursie. Teraz przed polskim skoczkiem, i jego kolegami z kadry, rywalizacja w mistrzostwach Polski. 

Zobacz wideo Polscy sędziowie finału mundialu przywitani na lotnisku

Czołowi skoczkowie pojawią się na mistrzostwach Polski w skokach narciarskich

- 40 zawodników wystartuje w czwartkowym konkursie mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Wiśle. Na skoczni pojawi się cała krajowa czołówka, z liderem klasyfikacji PŚ Dawidem Kubackim, Piotrem Żyłą i Kamilem Stochem - poinformował Polski Związek Narciarski na Twitterze.

W czwartkowym konkursie weźmie udział mniej skoczków niż przed rokiem. Wtedy w mistrzostwach Polski, które odbyły się w Zakopanem, wzięło udział 45 zawodników. Wtedy tryumfował Kamil Stoch, a podium uzupełnili Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Teraz wydaje się, że głównym faworytem będzie Dawid Kubacki, który w 2021 roku zajął piąte miejsce.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mistrzostwa Polski w Wiśle będą ostatnim sprawdzianem przed Turniejem Czterech Skoczni. Ten rozpocznie się 29 grudnia od konkursu w Oberstdorfie. Na koniec skoczkowie powalczą 6 stycznia w Bischofshofen. Wtedy też poznamy triumfatora 71. Turnieju Czterech Skoczni.

Panowie poskaczą na mistrzostwach Polski, ale panie już nie

Sytuacja związana z organizacją mistrzostw Polski pokazała, w jak dramatycznej sytuacji znalazły się kobiece skoki narciarskie. Jak poinformowało TVP Sport, do startu zgłosiły się jedynie cztery zawodniczki, więc organizatorzy postanowili nie rozgrywać zawodów. Poziom żeńskich skoków narciarskich w Polsce nie jest najlepszy, a czołowa zawodniczka Nicole Konderla tylko raz w tym sezonie zdobyła punkty Pucharu Świata.

Więcej o: