Dramat kobiecych skoków narciarskich w Polsce. Mistrzostwa odwołane

Na czwartek 22 grudnia zaplanowano mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Odbyć się miały zarówno zawody pań, jak i panów, ale okazuje się, że wystartują jedynie mężczyźni. Jak informuje TVP Sport, do startu zgłosiły się jedynie cztery zawodniczki, więc organizatorzy postanowili nie rozgrywać zawodów.

W 2021 roku mistrzynią Polski w skokach narciarskich została Nicole Konderla, drugie miejsce zajęła Kinga Rajda, a trzecie Anna Twardosz. W zawodach wystartowało jedynie siedem skoczkiń, ale organizatorzy zadbali, by konkurs został przeprowadzony. W tym roku do rywalizacji zgłosiły się trzy zawodniczki mniej, więc PZN postanowił odpuścić i wystartują jedynie panowie. 

Zobacz wideo Łzy wzruszenia nowego mistrza KSW. Wikłacz pokonał Przybysza

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich bez kobiet. Chętnych jak na lekarstwo

Początek Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Wiśle zaplanowano na czwartek 22 grudnia i dwa dni przed okazuje się, że nie będą to zawody zgodne z pierwotnym harmonogramem. TVP Sport informuje, że  PZN odwołał konkurs kobiet, po tym, jak do startu zgłosiły się jedynie cztery zawodniczki. Poziom żeńskich skoków narciarskich w Polsce nie jest najlepszy, a czołowa zawodniczka Nicole Konderla tylko raz w tym sezonie zdobyła punkty Pucharu Świata. 

Ponadto, w żeńskiej kadrze dochodzi do spięć pomiędzy dwiema liderkami - Konderlą i Rajdą. Obie panie trenują z innymi szkoleniowcami, a podczas weekendu skoków w Titisee-Neustadt nie chciały mieszkać w jednym pokoju. Ponadto zawodniczki jeżdżą na zawody innymi środkami transportu, a w przeszłości nie chciały spotykać się ze sobą nawet w siedzibie związku. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zgodnie z planami odbędą się jednak zawody mężczyzn, w których tytułu mistrza bronił będzie Kamil Stoch. Trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich zmierzy się z czołówką polskich zawodników, a więc m.in. z Dawidem Kubackim, Piotrem Żyłą, Pawłem Wąskiem i Jakubem Wolnym. Biorąc pod uwagę wyborną formę Kubackiego i Żyły, na kibiców czekają bardzo interesujace zawody.

Początek konkursu mężczyzn w mistrzostwach Polski w skokach narciarskich zaplanowano na godzinę 17:00. 

Więcej o: