Tyle Dawid Kubacki zarobił za zwycięstwo. Wyjedzie z Niemiec z dużymi pieniędzmi

Dla Dawida Kubackiego weekend w Titisee-Neustadt był udany nie tylko pod względem sportowym, ale i finansowym. Polak zarobił zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich zawodników startujących od piątku do niedzieli, bo łącznie aż 131 tys. zł.

Dawid Kubacki nie dał szans rywalom i odniósł trzecie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Do dwóch triumfów w Wiśle dołożył wygraną w niemieckim Titisee-Neustadt. Polak zwyciężył z kolosalną przewagą 25,7 punktu nad drugim Anze Laniskiem. Trzeci był Stefan Kraft. 

Zobacz wideo Dawid Kubacki dominatorem początku sezonu skoków. Trenerzy zachwycają się jego perfekcją

Kubacki wygrywa i zgarnia nagrody. Tyle zarobił w ten weekend

Za pierwsze miejsce w niedzielnym konkursie, zgodnie z regulaminem FIS-u, otrzyma 12 tys. franków szwajcarskich, czyli ok. 57 tys. zł. To jednak nie wszystko, co w ten weekend zgarnął lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ze Schwarzwaldu wywiezie zdecydowanie najwięcej pieniędzy spośród wszystkich zawodników.

W piątek, w pierwszym konkursie indywidualnym zajął bowiem drugie miejsce, co przełożyło się na kolejne 9,5 tys. franków szwajcarskich, czyli ok. 45 tys. zł. Za same konkursy dokładnie tyle samo zarobił Anze Lanisek. Słoweniec wygrał w piątek, a w niedziele był drugi. Decydujące okazały się więc premie za kwalifikacje, które trafiają jedynie do ich zwycięzcy. Kubacki wygrał je w ten weekend dwukrotnie i dwa razy odbierał czek na 3 tys. franków (ok. 14 tys. zł).

W sumie Kubacki za indywidualne występy w Titisee-Neustadt zainkasował 27,5 tys. franków, czyli prawie 131 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć nagrodę za 7. miejsce w konkursie mikstów. Ta jednak jest "symboliczna", ponieważ polska drużyna dostała zaledwie 2 tys. franków do podziału na czterech członków drużyny. Obok Kubackiego startowali w niej Piotr Żyła, Nicole Konderla i Kinga Rajda.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Kubacki po zawodach w Titisee-Neustadt umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma teraz 54 punkty przewagi nad drugim Anze Laniskiem i 93 nad trzecim Stefanem Kraftem. Czwarty Halvor Egner Granerud traci już prawie 150 punktów.

Zarobki najlepszych zawodników za konkursy w Titisee-Neustadt (indywidualne + kwalifikacje):

  • 1. Dawid Kubacki (Polska) 27,5 tys. franków
  • 2. Anze Lanisek (Słowenia) 21,5 tys.
  • 3. Karl Geiger (Niemcy)  12,7 tys.
  • 4. Stefan Kraft (Austra) 10,7 tys.
  • 5. Piotr Żyła (Polska) 10,5 tys.
  • 6. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 10,4 tys.
Więcej o: