Jest decyzja ws. Kamila Stocha w PŚ. Thurnbichler się nie patyczkuje

Kamil Stoch bardzo słabo zaprezentował się podczas piątkowych zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt i nie dostanie szansy na występ w sobotniej rywalizacji drużyn mieszanych. Taka była decyzja trenera Thomasa Thurnbichlera.

W piątek odbył się pierwszy konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Z polskich skoczków najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki, który zajął drugie miejsce. Trzech kolejnych (Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł) awansowało do serii finałowej. Niestety, zabrakło w niej Kamila Stocha. 

Zobacz wideo Jeremy Sochan porównany do gwiazdy NBA. "W tym wieku to imponujące"

Kamil Stoch nie weźmie udziału w sobotnich zawodach

Trzykrotny mistrz olimpijski przy trudnych warunkach uzyskał zaledwie 119,5 m i przez to został sklasyfikowany na odległej 40. lokacie. Kolejne zawody w Titisee-Neustadt odbędą się już w sobotę. Tym razem skoczkowie wezmą udział w starciach drużyn mieszanych. Wiemy już, że Stoch nie będzie miał okazji do rehabilitacji. Polak nie został wybrany przez Thomasa Thurnbichlera do sobotniej rywalizacji. Taką informację przekazał Dominik Formela z portalu skijumping.pl. Na liście znaleźli się Kubacki, Żyła, Kinga Rajda i Nicole Konderla. 

Podczas piątkowych skoków Stoch po raz kolejny pokazał, że jest daleki od dobrej formy. Polak od 699 dni czeka na zwycięstwo w zawodach. Ostatni raz dokonał tego właśnie w Titisee-Neustadt, a konkretnie 9 stycznia 2021 roku. Z kolei miejsca na podium nie zajął już blisko od roku. Na początku ubiegłego sezonu, 11 grudnia 2021 roku, zajął trzecie miejsce podczas zmagań w Klingenthal. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sobotnie zawody drużyn mieszanych rozpoczną się o godzinie 11.45. W niedzielę skoczków czeka kolejna rywalizacja. Tym razem będzie to konkurs indywidualny. Kwalifikacje do niego zaplanowane są na 14.30, a główne zawody na 15.45. 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stoch zajmuje obecnie 24. miejsce. Liderem jest Kubacki. Pełną klasyfikację można zobaczyć tutaj. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.