Oficjalnie: Znamy skład Polaków na PŚ w Titisee-Neustadt i Engelbergu

Polski sztab szkoleniowy, z Thomasem Thurnbichlerem na czele, wybrał skład polskich skoczków na kolejne weekendy Pucharu Świata. W siódemce, która pojedzie do Niemiec i Szwajcarii, zabrakło niespodzianek.

Początek sezonu 2022/2023 jest dla polskich skoczków naprawdę solidny. Szczególnie z dobrej strony pokazują się lider klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki oraz piąty skoczek świata Piotr Żyła. Dziś sztab szkoleniowy polskich orłów podał skład, w jakim reprezentacja Polski wystartuje w najbliższych konkursach w Titisee-Neustadt i Engelbergu.

Zobacz wideo Trener polskich skoczków wskazał kluczową zmianę po klęsce z zeszłego sezonu. "To wielka zaleta"

Bez niespodzianek

Jak można było się spodziewać, po dwutygodniowej przerwie do rywalizacji z najlepszymi wrócą dokładnie ci sami zawodnicy, którzy pojawili się w Ruce. O sile naszej kadry stanowić będą wspomniani Kubacki i Żyła oraz będący w solidnej, choć nie rakietowej formie Kamil Stoch i Paweł Wąsek. W siódemce, którą Polacy mogą wystawić do najważniejszych konkursów w świecie skoków narciarskich znaleźli się też Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch.

Dwa weekendy

Po raz pierwszy w sezonie 2022/2023, na skoczków czekają dwa weekendy Pucharu Świata następujące po sobie. Nie dziwi więc fakt, że polski sztab szkoleniowy postanowił zabrać dokładnie tych samych zawodników zarówno na zawody w Titisee-Neustadt, jak i w Engelbergu. Ewentualne zmiany będą więc możliwe dopiero na Turniej Czterech Skoczni, który rozpocznie się w okresie świąteczno-noworocznym. 

Pierwsze zawody w niemieckim Titisee-Neustadt odbędą się już w piątek i będzie to konkurs indywidualny. W sobotę na skoczków czeka udział w konkursie drużyn mieszanych, a w niedzielę ponownie sprawdzą się oni w rywalizacji indywidualnej. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA