Wcześniej dyskwalifikacja, teraz rekord skoczni. Odleciał. Dwóch Polaków w TOP 10

Halvor Egner Granerud pobił rekord skoczni w Ruce i wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Na starcie zobaczymy komplet siedmiu Polaków. Najlepiej spisali się Dawid Kubacki (piąte miejsce) i Piotr Żyła, który był siódmy.

Po kilku tygodniach przerwy do rywalizacji w Pucharze Świata wrócili skoczkowie narciarscy. W sobotę odbył się drugi konkurs indywidualny, który w wielkim stylu wygrał Anze Lanisek, bijąc rekord skoczni. Do konkursu w Ruce przystąpiło siedmiu Polaków i najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który zajął trzecie miejsce. Czwarty był Dawid Kubacki.

Zobacz wideo Jak Wojciech Szczęsny obronił karnego? Wyjaśnia Paweł Kieszek w Sport.pl Live

Halvor Egner Granerud (po lewej) i Alexander Stoeckl (po prawej) podczas PŚ w skokach w RuceGranerud zdyskwalifikowany za coś, co nie pomaga. Kuriozum w Ruce

Siedmiu Polaków na starcie konkursu w Ruce

W niedzielny poranek odbyły się kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego. Jako pierwszy na rozbiegu pojawił się Jakub Wolny. Skoczył jedynie 114 metrów, ale jak się okazało, wystarczyło do zakwalifikowania się do konkursu. Lepiej zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który skoczył 130,5 metra i nie miał problemów z kwalifikacją. Słaby skok zanotował Tomasz Pilch, który poszybował na odległość 105,5 metra, ale też znalazł się wśród 50 zawodników, którzy zakwalifikowali się do konkursu. 114,5 metra skoczył Paweł Wąsek i również spokojnie awansował. Dobry skok oddał Kamil Stoch. Skoczył 133,5 metra i bez problemu załapał się do "50".

Show skradł jednak Halvor Egner Granerud. Norweg, który w sobotnim konkursie został zdyskwalifikowany, pobił rekord skoczni ustanowiony dzień wcześniej przez Anze Laniska. Granerud poszybował 150,5 metra! Zaraz po nim swój skok oddał Piotr Żyła, który skoczył 133,5 metra. Jako ostatni z Polaków skoczył Dawid Kubacki. Poleciał 134 metry i zajął piąte miejsce, będąc najlepszym z Polaków.

Kwalifikacje wygrał oczywiście Granerud. Drugie miejsce zajął Karl Geiger (148 metrów), a trzecie zwycięzca sobotniego konkursu Anze Lanisek (137 metrów). Początek konkursu o godzinie 9. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Oto klasyfikacja generalna PŚ. Co z Dawidem Kubackim?Oto klasyfikacja generalna PŚ. Co z Dawidem Kubackim?

Więcej o: