Zdyskwalifikowany. Granerud "przyłapany" w Ruce. Oto powód

Halvor Egner Granerud nie może zaliczyć sobotniego konkursu Pucharu Świata w Ruce do udanych. Norweg zajął w zawodach piąte miejsce, ale został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Dla Graneruda to przedłużenie fatalnej passy w fińskiej Ruce.

Przed konkursem w Ruce Halvor Egner Granerud zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweg miał na koncie 130 punktów i dopisałby kolejnych 45 za piąte miejsce, ale został zdyskwalifikowany. Okazuje się, że Ruka to dla niego pechowe miejsce.

Zobacz wideo "Katarski koszmar" za milion dolarów za godzinę. Nie do zniesienia

Halvor Egner Granerud bez punktów w Ruce. Fatalna passa nadal trwa

Dyskwalifikacja z powodu nieprzepisowego kombinezonu zepchnęła Halvora Egnera Graneruda na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 26-latek traci do Piotra Żyły 7 punktów, a nad szóstym Manuelem Fettnerem ma 6 punktów przewagi. To drugi rok z rzędu, kiedy Norweg nie zdobywa punktów w fińskiej Ruce. 

W sezonie 2021/22 Granerud nie zdołał zakwalifikować się do dwóch konkursów, które odbywały się w Ruce. Najpierw zajął 53. miejsce w kwalifikacjach do sobotniego konkursu, a do niedzielnych zawodów nie przystąpił z powodu 58. miejsca. - Jest trudne do skomentowania. Jestem bardzo zawiedziony swoimi rezultatami. Nie tak miało być i mogę zrzucić winę na warunki pogodowe, lecz inni mieli takie same i skakali znacznie lepiej. Nie wiem dokładnie, co się dzieje - mówił wtedy Norweg cytowany przez "Dagbladet".

Tegoroczny konkurs układał się dla niego zdecydowanie lepiej. W pierwszej serii skoczył 143,5 metra, dzięki czemu zajmował trzecie miejsce. Drugi skok oddał jednak na odległość 135,5, co dało mu piąte miejsce na koniec konkursu. Jego starania przekreśliła jednak dyskwalifikacja. 

Szansę na przełamanie impasu w Ruce Granerud będzie miał już w niedzielę 27 listopada. O 7:30 skoczków czekają kwalifikacje do konkursu, a już o 9:00 rozpoczną się właściwe zawody. 

Więcej o: