Dwa metry dalej od rekordu skoczni. Niewiarygodne, jak łatwo to ustał [WIDEO]

Skoczkowie narciarscy po kilku tygodniach przerwy będą rywalizować w sobotę na skoczni w Ruce. W piątek odbyły się trzy sesje treningowe. Najdłuższy skok tego dnia oddał Norweg Kristoffer Sundal. Poleciał aż 149,5 metra!

Po trzytygodniowej przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata wracają skoczkowie narciarscy. Na początku listopada pierwsze zawody odbyły się w Wiśle. W ten weekend zawodnicy będą rywalizować w fińskiej Ruce.

Zobacz wideo Dawid Kubacki dominatorem początku sezonu skoków. Trenerzy zachwycają się jego perfekcją

Leć Thurnbichler, leć! Trener Polaków wrócił na skocznie. Hit internetu [WIDEO]Leć Thurnbichler, leć! Trener Polaków wrócił na skocznie. Hit internetu [WIDEO]

Kapitalny skok na treningu w Ruce

Na piątek zaplanowano kwalifikacje do sobotniego konkursu. Te jednak zostały przeniesione na następny dzień. Wszystko przez nieoczekiwane problemy Niemców. Ich sprzęt nie dotarł na czas. Dlatego w piątek odbyły się jedynie treningi. Błysnął w nich Norweg Kristoffer Sundal. Pochwalił się nagraniem swojego skoku na Twitterze. "Miałem dziś niezły skok na treningu" – napisał. Jednak "niezły" to w tym przypadku spore niedopowiedzenie. Norweg uzyskał aż 149,5 metra! Przypomnijmy, że rozmiar skoczni w Ruce to 142 metry. Oficjalny rekord należy do Stefana Krafta, Ryoyu Kobayashiego i Karla Geigera i wynosi 147,5 metra. Natomiast nieoficjalnym rekordzistą jest Ville Larinto, który w 2014 roku poszybował na odległość 150,5 metra.

Mimo tak dalekiego skoku Sundal nie wygrał drugiego treningu. Najlepszy wówczas okazał się Anze Lanisek (139,5 m), a drugi był Timi Zajc (140 m). Sundal zajął trzecie miejsce. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki (138 m), który zajął siódme miejsce. Dziewiąty był Piotr Żyła (135,5 m), 33. Kamil Stoch (115,5 m), 34. Jakub Wolny (120 m), 36. Aleksander Zniszczoł (120,5 m), 40. Tomasz Pilch (117 m), a 51. Paweł Wąsek (84,5 m). Pozostałe dwa treningi wygrał Stefan Kraft. W pierwszym treningu wśród Polaków najlepszy był Żyła (19. miejsce po skoku na 133 metr), a w trzecim Stoch (10. miejsce po skoku na 132 metr).

Skoki narciarskie - Kamil Stoch podczas konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Planicy, grudzień 2020.Są plany wielkiej rewolucji w skokach. Polski mistrz olimpijski stawia weto

Kwalifikacje w Ruce odbędą się w sobotę o godzinie 7:30. O godzinie 9 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Pozycji lidera Pucharu Świata będzie bronił Dawid Kubacki, który wygrał dwa pierwsze konkursy w Wiśle.

Więcej o: