Leć Thurnbichler, leć! Trener Polaków wrócił na skocznie. Hit internetu [WIDEO]

Po trzech tygodniach przerwy skoczkowie narciarscy wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. W ten weekend zmagania odbędą się w fińskiej Ruce. Zimową aurę panującą na północy Finlandii postanowił wykorzystać Thomas Thurnbichler, który... na chwilę wrócił do skakania.

Thomas Thurnbichler od tego sezonu jest nowym szkoleniowcem polskich skoczków narciarskich. Choć sam w przeszłości nie zrobił wielkiej furory na światowych skoczniach, to wciąż nie zapomniał, jak się skacze. Udowodnił to w czwartek w Ruce, kiedy to na moment znów zamienił się w zawodnika.

Zobacz wideo Mundial w Katarze. Mecz meczem, ale Polsce kibicują... Hindusi?

Thomas Thurnbichler wrócił na skocznię. Nie zapomniał jak latać

W pobliżu skoczni w fińskiej miejscowości organizatorzy postawili mały obiekt z lodu, którą zdecydował się wypróbować sam Thomas Thurnbichler. 33-letni trener na oczach dziennikarzy oddał na niej dwie próby. Pierwsza może nie wyszła spektakularnie, to druga robiła wrażenie. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"Trener Thomas Thurnbichler oddał pierwszy w tym sezonie skok na śniegu. Oceny za styl?" - napisał na Twitterze Dominik Formela z portalu Skijumping.pl, który opublikował nagranie. Filmik obejrzało kilka tysięcy internautów.

Jak widać, nastroje w polskiej kadrze dopisują, a sam Thurnbichler nie zapomniał, jak się skacze.

Puchar świata w skokach narciarskich. Dawid Kubacki górą także w Ruce?

Zmagania na Rukatunturi będą pierwszymi w tym sezonie zawodami rozgrywanymi na śniegu. Trzy tygodnie temu skoczkowie rywalizowali w Wiśle w formule hybrydowej. Po dwóch konkursach liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Dawid Kubacki, który nie dał szans rywalom i wygrał oba konkursy. 32-latek będzie także faworytem konkursów w Finlandii. Pierwszy odbędzie się w sobotę 26 listopada o 9:00. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.