Dawid Kubacki faworytem do Kryształowej Kuli? "Pracowałem na to"

- Czy jestem faworytem do Kryształowej Kuli? Na pewno pracowałem na to, żeby być stawianym w takim gronie, ale chyba jest trochę za wcześnie. Mamy początek sezonu, zrobiłem dwa pierwsze kroki - powiedział Dawid Kubacki, lider klasyfikacji Pucharu Świata, w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Dawid Kubacki rozpoczął nowy sezon Pucharu Świata najlepiej, jak tylko mógł. Polski skoczek wygrał dwa konkursy w Wiśle i przed zawodami w fińskiej Ruce ma 70 punktów przewagi nad Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. - Czy te skoki były perfekcyjne? Może tak, bo udało mi się gdzieś spotkać z trenerem, zamienić parę słów. Powiedział rzeczywiście, że i ten skok z kwalifikacji, i te z obu serii były bardzo dobre. Teraz jest czas, żeby popracować nad paroma elementami - mówił Kubacki po zawodach.

Zobacz wideo Polscy kibice bawią się w samolocie do Kataru [WIDEO]

Kubacki studzi nastroje ws. Kryształowej Kuli. "Zrobiłem pierwsze kroki"

Dawid Kubacki rozmawiał z "Przeglądem Sportowym" po rozpoczęciu sezonu Pucharu Świata. Polski skoczek odniósł się do słów, że może być jednym z faworytów do zdobycia Kryształowej Kuli i woli studzić nastroje. - Na pewno pracowałem na to, żeby być stawianym w takim gronie, ale chyba jest trochę za wcześnie. Mamy początek sezonu i pierwsze dwa konkursy, więc wiele rzeczy może się wydarzyć po drodze. Pozostaję skupiony na tym, co mam do zrobienia. Zrobiłem dwa pierwsze kroki - powiedział. 

Dawid Kubacki jest też jednym z 25 nominowanych sportowców w 88. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Jak lider klasyfikacji generalnej PŚ reaguje na to, że jest czwartym polskim skoczkiem z medalem olimpijskim, po Wojciechu Fortunie, Adamie Małyszu i Kamilu Stochu? - Takie sukcesy mi dają spokój, bo to jest coś, co już osiągnąłem. Długo na to pracowałem i w końcu do tego dotarłem. To mi pokazuje, że to, co robię, jest dobre i się sprawdza. To nagroda za wszystkie lata pracy. Nie traktuję tego jako dodatkowej presji. Skoro taki sukces osiągnąłem, to potrafię i mogę to zrobić jeszcze raz - dodał.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 25-27 listopada w fińskiej Ruce. Konkursy indywidualne rozpoczną się o godz. 9:00, a kwalifikacje są zaplanowane na, odpowiednio, godz. 16:45 (piątek) i 7:30 (niedziela). Relacje live z zawodów Pucharu Świata w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: