FIS ogłasza spotkanie ze skoczkami w Wiśle. "Byliśmy zaskoczeni tym pomysłem"

Władze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) wynajęły salkę w Hotelu Gołębiewski, żeby podyskutować ze skoczkami przed rozpoczęciem nowego sezonu Pucharu Świata. - Ten pomysł spotkania z zawodnikami wynika m.in. ze zmian, których w ostatnim czasie było dosyć dużo. To było długie lato, pełne dyskusji i regulacji w przepisach - tłumaczy Sandro Pertile, dyrektor PŚ.

Nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich wystartuje w weekend 5-6 listopada w Wiśle. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że powoła 13 polskich skoczków na początek sezonu. W tym gronie znaleźli się Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Jan Habdas, Maciej Kot, Tomasz Pilch oraz Andrzej Stękała.

Zobacz wideo Dawid Kubacki pokazał wpadkę na treningu

Tajemnicze spotkanie władz FIS ze skoczkami. Pertile: To nic nowego

Oba konkursy PŚ w Wiśle zostaną rozegrane w formie hybrydowej, czyli na igielicie z zastosowaniem lodowych torów najazdowych. TVP Sport informuje, że władze FIS zorganizowały spotkanie ze skoczkami przed rozpoczęciem zawodów. - Ten pomysł spotkania z zawodnikami wynika m.in. ze zmian, których w ostatnim czasie było dosyć dużo. To było długie lato, pełne dyskusji i regulacji w przepisach. Uznaliśmy, że taka forma dialogu to dla nas szansa, aby ze strony FIS przekazać, w którą stronę chcemy zmierzać jako dyscyplina - mówił Sandro Pertile, szef Pucharu Świata.

Sandro Pertile stwierdził, że taka forma rozmowy ze skoczkami miała już miejsce trzykrotnie, ale nie wskazał konkretnych dat i miejsc. Zupełnie inaczej uważa Faustyna Malik, kierowniczka zawodów w Wiśle. - Wynajęli salkę na 70 osób, tyle wiem. Też byliśmy zaskoczeni tym pomysłem. Ale nie przypominam sobie z przeszłości, żeby światowa centrala miała podobne pomysły. Możliwe, że to pierwszy raz - mówiła Malik. Spotkanie FIS ze skoczkami odbędzie się w czwartek 3 listopada o godzinie 20:00, czyli na dobę przed kwalifikacjami.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kwalifikacje do pierwszego konkursu PŚ w Wiśle odbędą się w piątek 4 listopada o godz. 18:15. Oba konkursy są zaplanowane na sobotę i niedzielę (5 i 6 listopada), na godz. 16:00. Transmisje z zawodów będą dostępne do obejrzenia w TVP 1, TVP Sport, Eurosporcie 1, Playerze i w usłudze Eurosport Player.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.