Już we wtorek poznamy mistrza Polski. Gdzie i kiedy oglądać konkurs w Zakopanem? [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

W dniach 18-19 października obędzie się kolejna edycja letnich mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Piotr Żyła stanie przed szansą na ponowne wygranie tego turnieju. Konkurs indywidualny mężczyzn zaplanowany jest na wtorek o 18:00, a kobiet o 17:30. Gdzie oglądać zawody? Transmisja TV, stream online.

Ubiegłoroczne letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich wygrał Piotr Żyła, który uzyskał 279.2 punktu. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka z 271.7 punktu na koncie, a podium ex aequo zamknęli Dawid Kubacki i Tomasz Pilch (268.2 punktu). 

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Piotr Żyła stanie przed szansą na powtórzenie sukcesu. Ruszają letnie mistrzostwa Polski

W dniach 18-19 października odbędzie się kolejna edycja tego turnieju. Pierwotnie zawody miały zostać rozegrane w Szczyrku, ale organizatorzy zmienili plany i ostatecznie wybór padł na Zakopane. Na wtorek zaplanowany jest konkurs indywidualny. 

W letnich mistrzostwach Polski weźmie udział 73 skoczków. Nie zabraknie wśród nich Piotra Żyły, który stanie przed szansą na powtórzenie sukcesu z zeszłego roku. W rozgrywkach zobaczymy także zawodników z innych krajów. Mowa o między innymi Słowaku Eriku Kapiasie i Bułgarze Władimirze Zografskim. Co ciekawe, w zawodach weźmie udział także Łukasz Rutkowski, który powróci na skocznię po ośmiu latach. Skoczek wystartuje w zawodach drużynowych, które odbędą się w środę. 

Niesamowita historia na Słowacji Ciężka praca w cztery dni. Igielit z Predazzo dostanie nowe życie

Na letnich mistrzostwach Polski zostaną rozegrane także zawody kobiet. Na liście startowej znalazło się 13 zawodniczek, na czele z Kingą Rajdą i Kamilą Karpiel, która wygrała w zeszłym roku, a na początku października ogłosiła zawieszenie kariery na czas nieokreślony ->>> więcej TUTAJ. Dla 20-latki będą to zawody pożegnalne.

Letnie mistrzostwa Polski w Zakopanem. Gdzie i kiedy oglądać? [Transmisja TV, stream online]

Konkurs indywidualny mężczyzn na letnich mistrzostwach Polski odbędzie się we wtorek o 18:00. Kobiety z kolei rozpoczną skoki o 17:30. Zawody będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl. Początek transmisji zaplanowany jest na 17:15.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pawieł Karielin "Marzył o złotym medalu igrzysk. Nie zdążył, żył za krótko. Nie mogę w to uwierzyć"

Więcej o: