Szokująca decyzja Prevca. Kończy karierę w wieku zaledwie 26 lat

Sensacyjny koniec kariery zaledwie 26-letniego Cene Prevca. Srebrny medalista tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich zdecydował się na to po udanym ubiegłym sezonie. Chce bardziej skupić się na studiach.

- Wiosną zdałem sobie sprawę, że inne cele stanowią dla mnie większe wyzwanie niż skakanie i że będę spał spokojniej, jeśli zrobię coś w innych dziedzinach. Z tego powodu prawie już nie trenowałem. Dla zabawy skoczyłem jeszcze kilka razy. Studia na kierunku elektrotechnika rozpoczynam w październiku. Chcę ukończyć studia policealne z zakresu gospodarki wiejskiej i krajobrazowej w Centrum Biotechnicznym Nakło. Jeśli chodzi o skoki, oznacza to, że w przyszłym sezonie nie będę startował w Pucharze Świata - powiedział 26-letni Cene Prevc w rozmowie z portalem siol.net.

Russia Putin OlympicsStiepanowa pijana lub niespełna rozumu. "Na serio?! Donosy?"

Niespodziewany koniec Cene Prevca

Cene Prevc dodał również, że nie będzie też skakał w Pucharze Kontynentalnym. Czy to ostateczny jego koniec kariery? - Być może tak. W Słowenii zostawiają mi jednak otwarte drzwi. Jeśli pozostanę przy swoim zdaniu, to w Planicy zakończyłem karierę. W tej chwili trenowanie skoków nie jest już moim priorytetem. Już na nie nie chodziłem. Wszystko, co mam w głowie w tym momencie, to zaliczanie egzaminów - dodał Cene Prevc.

Ubiegły sezon Cene Prevc miał bardzo udany. Z reprezentacją Słowenii zdobył srebrny medal w konkursie drużynowym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. - Co ciekawe, mimo że był w czołówce treningów przed rywalizacją na normalnej skoczni podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, nie dostał miejsca w składzie Słoweńców na kwalifikacje - pisał Jakub Balcerski, dziennikarz Sport.pl.

Tegoroczny Puchar Świata ruszy w listopadzie. Czy jest szansa, że Cene Prevc jednak zmieni decyzję?

- Nie będę skakał. Na spotkaniu zasugerowano, że powinienem się nad tym zastanowić. Przez pół roku nie zmieniłem zdania i raczej tego nie zrobię - dodał Słoweniec.

W klasyfikacji Pucharu Świata Prevc zajął dziesiąte miejsce (zdobył 657 punktów). To było zdecydowanie najlepsza pozycja w jego karierze. Dotychczas najwyżej był w sezonie 2019/2020. Wówczas zajął dopiero 33. lokatę.

Cene Prevc trzynaście razy kończył indywidualne zawody cyklu w najlepszej "10". W styczniu tego roku zajął trzecie miejsce w zawodach w Willingen (skoczył 148 i 133,5 metra), po raz pierwszy stawiając na podium w konkursie Pucharu Świata.

Cene Prevc błysnął podczas finału Pucharu Świata, który odbył się na Letalnicy. Lądował na 246 metrze i ustanowił swój nowy rekord życiowy. Wtedy mówił o nowym celu. - Tegoroczne najdłuższe loty w Norwegii były średnio o 5-8 metrów krótsze niż wtedy, kiedy ustanowiony został aktualny rekord globu. Według mnie dało się wylądować na 255. metrze - mówił Prevc.

Kubacki demoluje i wygrywa całe LGP. Wąsek traci podium LGP przez dyskwalifikacjęKubacki demoluje i wygrywa całe LGP. Wąsek traci podium LGP przez dyskwalifikację