Koszmarny upadek na skoczni w Klingenthal. Klatką piersiową o zeskok [WIDEO]

Podczas konkursu Letniego Grand Prix w Klingenthal Szwajcarka Emely Torazza zaliczyła koszmarny upadek. Spadła z impetem klatką piersiową na zeskok. Została zniesiona na noszach, a potem zabrana do szpitala.

Trwa finał Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W ten weekend w niemieckim Klingenthal rywalizują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jeden ze skoków podczas zawodów kobiet zakończył się fatalnie.

Zobacz wideo Dawid Kubacki pokazał wpadkę na treningu

Kamil Stoch wycofany z kadry na ostatni konkurs Letniej Grand PrixKamil Stoch wycofany z kadry na ostatni konkurs Letniej Grand Prix

Fatalny upadek w LGP. Zawodniczka runęła na zeskok

Pecha miała Szwajcarka Emely Torazza. Od razu po wyjściu z progu przekręciło ją i już było wiadomo, że się nie wyratuje. Zawodniczka z impetem spadła na zeskok, klatką piersiową do przodu. Następnie zjechała na dół. Natychmiast wokół niej pojawili się lekarze. Torazza jest przytomna, ale niestety nie opuściła skoczni o własnych siłach. Zniesiono ją na noszach i zabrano do szpitala. Jak poinformował Dominik Formela na Twitterze, Torazza odczuwa ból w okolicach biodra.

Po pierwszej serii zawodów na prowadzeniu znajduje się Ursa Bogataj. Druga jest Yuki Ito, a trzecia Selina Freitag. 10. miejsce zajmuje Polka, Nicole Konderla po skoku na 117. metr. O godzinie 16:10 rozpocznie się konkurs mężczyzn. Duże szanse na czwarty triumf w LGP ma Dawid Kubacki. Matematyczne szanse na odebranie mu zwycięstwa ma Manuel Fettner.

Kubacki może wyprzedzić legendy i przejść do historii. Dwa warunkiKubacki może wyprzedzić legendy i przejść do historii. Dwa warunki

Więcej o: