Kamil Stoch wycofany z kadry na ostatni konkurs Letniej Grand Prix

Zmiany w reprezentacji Polski skoczków na kończące zawody Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Z powodu choroby w Austrii zabraknie m.in. trzeciego w klasyfikacji generalnej, Kamila Stocha.

W porównaniu do ostatniego Letniego Grand Prix rozegranego w austriackim Hinzenbach, reprezentacja Polski na najbliższych zawodach w Klingenthal wystąpi w innym składzie. W Niemczech nie będą skakać Kamil Stoch oraz Jakub Wolny. Obaj zmagają się bowiem z chorobą. W ich miejsce znajdzie się za to Stefan Hula.

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

Stoch i Wolny są przeziębieni

- Zmiany w reprezentacji mężczyzn na zawody FIS Grand Prix w Klingenthal. Z powodu przeziębienia w finałowych zawodach nie wystartują: Kamil Stoch i Jakub Wolny. Do składu dołączył Stefan Hula - napisał Polski Związek Narciarski na swoim profilu na Twitterze. 

Kamil Stoch w Letnim Grand Prix w Hinzenbach został zdyskwalifikowany, ponieważ rękawy jego kostiumu okazały się zbyt krótkie. - Byłem w kompletnym szoku. W jeszcze większym był kontroler, bo tego u mnie nigdy nie było, żeby coś nie zgadzało się w tej materii - powiedział Stoch po konkursie. Natomiast Jakub Wolny zajął 24. miejsce.

Oprócz Huli w Klingenthal skakać będzie jeszcze pięciu Polaków: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek oraz Klemens Murańka. Kubacki jest liderem klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Brązowy medalista tegorocznych igrzysk w Pekinie zdobył dotychczas 280 punktów. Drugie miejsce zajmuje Austriak Manuel Fettner (210 punktów), trzecie Kamil Stoch (182 punkty), a czwarte Paweł Wąsek (174 punkty).

W finałowym weekendzie Letniego Grand Prix w Klingenthal zaplanowano sobotni konkurs drużyn mieszanych (godz. 16.05) i niedzielne zawody indywidualne kobiet (godz. 12.30 i mężczyzn (godz. 16.05). Transmisja w Eurosporcie i TVP Sport.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.