Kubacki zniesmaczony na podium, gdy Austriacy zagrali polski hymn [WIDEO]

Dawid Kubacki wygrał drugi konkurs tegorocznej edycji Letniego Grand Prix w Hinzenbach (HS90). Austriacy chcieli odegrać hymn Polski, ale nie do końca im wyszło, na co wskazuje reakcja Dawida Kubackiego.

Dawid Kubacki idealnie wstrzelił się z formą na końcówkę tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Polak najpierw wygrał konkurs w Wiśle (HS134) i zajął drugie miejsce w następnych zawodach w Polsce, a teraz okazał się najlepszy w Hinzenbach. Kubacki wygrał sobotnie kwalifikacje, a w jednej z serii treningowych przeskoczył skocznię, uzyskując 94 m. Z kolei w konkursie Kubacki skoczył odpowiednio na 94 i 93,5 m, wygrywając o 19,4 pkt ze Słoweńcem Anze Laniskiem.

Zobacz wideo Skoczkowie narciarscy "w tenisowej piaskownicy". Kamil Stoch uspokaja Igę Świątek

Austriacy zbyt wolno grali hymn Polski. Dawid Kubacki był zniesmaczony

Dawid Kubacki, Anze Lanisek oraz Manuel Fettner pojawili się na podium po zakończeniu konkursu w Hinzenbach. Organizatorzy odegrali hymn Polski, ale grali go zbyt wolno, co lekko zdezorientowało Dawida Kubackiego. Brązowy medalista olimpijski z Tokio skwitował ten fakt odpowiednią miną. To nie jedyna wpadka podczas tego konkursu. Sporo do życzenia pozostawała jakość obrazu z transmisji konkursu. 

Kubacki cieszył się 13. wygranego konkursu Letniego Grand Prix w karierze, dzięki któremu jest teraz liderem LGP z 280 punktami. Drugi Manuel Fettner traci aż 70 punktów.

Jak poradzili sobie pozostali polscy skoczkowie w Hinzenbach? Thomas Thurnbichler może być zadowolony, bo komplet siedmiu skoczków awansował do serii finałowej. Paweł Wąsek i Kacper Juroszek zajęli odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce, a na 19. pozycji uplasował się Stefan Hula. Piotr Żyła zakończył zawody na 21. miejscu, a Jakub Wolny był 24. Kamil Stoch miał problemy z wiązaniami w pierwszej serii i skoczył 84,5 m, a potem został zdyskwalifikowany za zbyt krótkie rękawy w kombinezonie.

Do zakończenia tegorocznej edycji Letniego Grand Prix zostały dwa konkursy w niemieckim Klingenthal. Najpierw 1 października na skoczni HS 140 odbędzie się rywalizacja drużynowa, a dzień później czeka nas konkurs indywidualny.

Więcej o: