Puchar Świata w skokach w Zakopanem najdroższą imprezą roku? Ceny zwalają z nóg

Już w tym tygodniu wystartuje sprzedaż biletów na Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle i w Zakopanem. Żeby kibicować z trybun, kibice będą musieli liczyć się jednak ze sporym wydatkiem. Ceny biletów powalają. Jak się okazuje, impreza na Wielkiej Krokwi będzie najdroższą imprezą w ciągu całego roku.

Polska już tradycyjnie będzie gościć dwa weekendy Pucharu Świata w skokach narciarskich w nadchodzącym sezonie. Inauguracja odbędzie się w pierwszy weekend listopada w Wiśle, jeszcze na igielicie, a w połowie stycznia najlepsi skoczkowie świata będą gościć w Zakopanem. Ceny wejściówek na imprezy są powalające. 

Zobacz wideo Dawid Kubacki pokazał wpadkę na treningu

Ceny biletów na Puchar Świata w skokach narciarskich w Polsce. Trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Zakopane najdroższą imprezą roku

Sprzedaż biletów na listopadowe i styczniowe zawody wystartuje w połowie września. Kibice będą mogli nabyć wejściówki zarówno na kwalifikacje, jak i zmagania konkursowe. W porównaniu do wcześniejszych lat ceny powalają. Najtańszy bilet na zawody w Wiśle będzie kosztował...129 złotych, a za miejsce siedzące trzeba będzie zapłacić 299 złotych!

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Alex Insam odpowiada Kamilowi StochowiWłoch zadrwił z Kamila Stocha. "Może następnym razem"

Zawody na Wielkiej Krokwi będą jeszcze droższe. Ceny na Puchar Świata w Zakopanem rozpoczynają się od 200 złotych. Żeby wejść na kwalifikacje, trzeba będzie zapłacić aż 100 złotych. Jak wyliczyli statystycy związani ze skokami narciarskimi, skoki w Zakopanem będą najdroższą imprezą sportową roku w Polsce!

"Najtańsze bilety na PŚ w skokach w Zakopanem mają kosztować, tak jak w poprzednim sezonie, 200 zł za dzień. Ostrożnie szacując, jest to najdroższe wydarzenie roku w polskim sporcie" - czytamy na profilu Skoki narciarskie na wykresie i w liczbach.

Kosmiczne ceny na skoki narciarskie. Internauci komentują. "A kiedyś wystarczyło zapłacić 2 lub 5 złotych"

Wysokie ceny wejściówek wzbudziły oburzenie wśród kibiców. Zdaniem wielu te kwoty są po prostu przesadą. "Ponownie obejrzy się w tv. Zapewne kto będzie chciał to kupi, ale ceny jak w tym roku odstraszają" - napisał jeden z internautów.

Noriaki KasaiNoriaki Kasai wciąż szokuje. 50-latek przeskoczył skocznię i wrócił na podium [WIDEO]

"A w 1996 roku trzeba było zapłacić 2 lub 5 złotych " - dodał dziennikarz Adam Bucholz, który przy okazji zamieścił program zawodów z tamtego roku. Wpis wywołał nostalgię u kibiców. "W latach 90 z tatą jeździliśmy rodziną na PS do Zakopca autokarem organizowanym z jego pracy. Byliśmy jedyni, co szli na PS, reszta narty. Bilety kupowaliśmy na ulicy tuż przed zawodami. A potem wydarzył się Pan Adam" - napisał Pan Łukasz.

"300zł za miejsce siedzące... Życzę im pustych trybun, bo to jest po prostu żenujące" - komentuje ceny kibic skoków.

Fani zwrócili uwagę, że tańsze będą bilety na konkursy zagraniczne. "Pojedzie się na zawody zagraniczne, które będą tańsze :)" - skwitował jeden z użytkowników Twittera.

Więcej o: