LGP. Poważny upadek na skoczni w Courchevel. Uderzenie w bandę [WIDEO]

W ten weekend Letnie Grand Prix w skokach narciarskich przeniosło się do francuskiego Courchevel. Na skoczni olimpijskiej rywalizują zarówno skoczkowie jak i skoczkinie. W trakcie żeńskiego konkursu doszło do bardzo groźnie wyglądającego upadku, który mógł zakończyć się poważną kontuzją.

Tegoroczny sezon Letniego Grand Prix został zainaugurowany w Wiśle 22 lipca. W ten weekend skoczkowie rywalizują we francuskim Courchevel. W sobotę na skoczni HS 135 rywalizowały kobiety, a podczas zmagań bardzo groźny upadek zaliczyła Japonka Riko Sakurai. 

Zobacz wideo "Robert Ronaldinho". Lewandowski już czaruje na Camp Nou, szczęki opadły

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Poważny upadek Riko Sakurai. Uderzyła w bandę

Do rywalizacji przystąpiło 30 zawodniczek, ale tym razem na starcie zabrakło reprezentantki Polski. Pierwszą serię wyraźnie wygrała Ursa Bogataj po skoku na odległość 125,5 metra. Jej rodaczka Nika Kriznar, która zajmowała drugie miejsce na półmetku rywalizacji, po skoku na 115,5 metra traciła do liderki aż 13,9 punktu. Ta część zawodów przebiegła bez większych komplikacji. 

Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. "Naciągnąłem kark"

Niestety w drugiej serii fatalnego upadku doznała Riko Sakuari. Japońska zawodniczka po pierwszym skoku zajmowała 18. miejsce, ale miała niedużą stratę do 16. pozycji. Japonka w trakcie drugiej próby popełniła jednak spory błąd przy wyjściu z progu. Wyraźnie było widać, że wybiła się mocniej z prawej nogi i skoczkinię zaczęło mocno znosić do lewej bandy.

Sakurai próbowała się ratować przed zderzeniem i chciała skrócić skok, ale przez to straciła równowagę w locie i przy podejściu do lądowania przewróciła się. Zawodniczka zaczęła osuwać się po zeskokou i ostatecznie i tak nie uniknęła kontaktu z bandą. Przy 18-latce natychmiast pojawiły się służby medyczne, które udzieliły jej pomocy. Na szczęście nie stało się jej nic poważnego, choć podniosła się po niespełna dwóch minutach. 

Ursa Bogataj zdominowała zawody w Courchevel. W niedzielę na starcie zobaczymy Polaków

Ostatecznie zawody z przewagą 18,8 punktu nad drugą Niką Kriznar wygrała Ursa Bogataj. Trzecie miejsce przypadło zawodniczce gospodarzy - Julie Clair. Co ciekawe, mimo upadki i odległości zaledwie 72 metrów, Riko Sakurai nie zakończyła konkursu jako ostatnia. Japonka została sklasyfikowana na 27. pozycji, a wszystko dzięki odległości 97 metrów z pierwszej serii. Skoczkinie z miejsc 28-30 w obu próbach nie potrafiły przekroczyć nawet granicy 80 metrów.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W niedzielę do rywalizacji na skoczni olimpijskiej w Courchevel włączą się Panowie. W związku z tym, że do konkursu zostało zgłoszonych 42 zawodników, organizatorzy zrezygnowali z rozegrania kwalifikacji. Zawody rozpoczną się o godz. 18:00 i będzie można je obejrzeć na kanałach TVP Sport i Eurosportu 1 oraz w internecie na stronie sport.tvp.pl i w Playerze. Na starcie pojawi się pięciu reprezentantów Polski: Klemens Murańka, Stefan Hula, Adam Niżnik, Jarosław Krzak oraz Maciej Kot- najwyżej sklasyfikowany skoczek tego konkursu.

Adam MałyszAdam Małysz ma jasny cel na najbliższy sezon zimowy. Ambitny

Więcej o: