Kamil Stoch zaliczył upadek. Wiemy, co ze zdrowiem mistrza

W środę Kamil Stoch poinformował, że ma za sobą "pierwszą glebę w sezonie". Polscy skoczkowie trenują aktualnie w Oberhofie, a trzykrotny mistrz olimpijski zaliczył upadek. Teraz Polak zdradził, co z jego zdrowiem.

Polscy skoczkowie mają już za sobą pierwszy start na igielicie. W inauguracyjnych zawodach Letniego Grand Prix w Wiśle zawodnicy Thomasa Thurnbichlera pokazali imponującą formę. Piotr Żyła wygrał kwalifikacje do pierwszego konkursu, w którym najlepszy okazał się Dawid Kubacki. W drugich zawodach triumfował z kolei Kamil Stoch, który na podium stanął obok Kubackiego i Jakuba Wolnego.

Zobacz wideo Skoczkowie narciarscy "w tenisowej piaskownicy". Kamil Stoch uspokaja Igę Świątek

Kamil Stoch: Spotkałem się bardzo blisko z igielitem. Mam nadzieję, że mamy już to odhaczone"

Obecnie polska kadra przebywa na zgrupowaniu w Oberhofie. W środę Stoch umieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z treningów, a w opisie podzielił się z fanami pewną informacją. - Zaliczyłem pierwszą glebę w sezonie. Na jakiś czas mam spokój - napisał trzykrotny mistrz olimpijski. W czwartek na nagraniu na swoim Instastories opowiedział z kolei, jak się czuje po tym upadku. - Spotkałem się wczoraj bardzo blisko z igielitem. Zaliczyłem pierwszą glebę w tym sezonie. Mam nadzieję, że ostatnią i że mamy to już odhaczone. Nic się na szczęście wielkiego nie stało. Trochę się potłukłem i naciągnąłem kark, ale jestem w stanie kontynuować treningi - powiedział Stoch, dodając, że treningi przebiegają w zadowalający sposób.

 

Iga Świątek i Kamil StochKamil Stoch przekazał wiadomość Idze Świątek. "Nie musi się obawiać"

W ten weekend odbędą się drugie zawody Letniego Grand Prix. Na skoczni w Courchevel nie zobaczymy jednak czołowych zawodników reprezentacji Polski. W drugich zawodach cyklu rywalizować będą Maciej Kot, Klemens Murańka, Stefan Hula, Jarosław Krzak oraz Adam Niżnik. Stoch i Kubacki nie będą tym samym bronić pozycji liderów klasyfikacji generalnej. Obaj otwierają listę z dorobkiem 180 punktów. Polacy są również zdecydowanymi liderami klasyfikacji Pucharu Narodów, w której nad drugimi Niemcami mają aż 484 punkty przewagi.

Adam Małysz i Maren LundbyPZN wywołał burzę limitem BMI. Aż wpadła norweska mistrzyni: Wyniszczające

Więcej o: