Pogoda spłatała figla organizatorom LGP. Konkurs w Wiśle opóźniony

Organizatorzy konkursu Letniego Grand Prix w Wiśle-Malince mają w sobotę niemałe problemy. Z powodu oberwania chmury, które przeszło nad skocznią, start sobotniego konkursu indywidualnego został opóźniony o kilkanaście minut.

W sobotnie popołudnie ma wystartować sezon 2022 Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, którego inauguracja przypadła na skocznię w Wiśle-Malince. W piątkowych kwalifikacjach do zawodów Polacy spisali się świetnie - wygrał je Piotr Żyła przed Dawidem Kubackim, Aleksandrem Zniszczołem i Kamilem Stochem, a łącznie w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż siedmiu Biało-Czerwonych. Do konkursu z kolei zakwalifikowało się jedenastu. 

Zobacz wideo "Mamy teraz taki sezon, jak w 2014/2015"

Pogoda spłatała figla organizatorom LGP. Konkurs w Wiśle opóźniony

W sobotę jednak organizatorzy polskich konkursów LGP napotkali niemały i dość niespodziewany problem. Nad Wisłą-Malinką przeszło bowiem oberwanie chmury. Było ono na tyle silne, że opóźniło początek sobotnich zawodów, który planowano na godzinę 15:00, o kilkanaście minut. 

Thomas ThurnbichlerThurnbichler odmieni swoje życie i polskie skoki? "Ma wszystko, żeby osiągnąć sukces"

Sytuację na szczęście udało się opanować i po kilkunastu minutach konkurs został rozpoczęty. Transmisja z niego trwa w TVP Sport.

Więcej o: